Katastrofa smoleńska

Warszawa: Odgrodzono teren pod pomnik ofiar ze Smoleńska

Fotorzepa
Na zielonym obszarze między placem Piłsudskiego w Warszawie a ulicą Królewską ma stanąć pomnik ofiar katastrofy w Smoleńsku. Jak informuje TVN Warszawa, rozpoczęło się już grodzenie terenu.

29 stycznia Jacek Sasin w imieniu Komitetu Społecznego Budowy Pomników śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku złożył do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego wniosek o ustalenie lokalizacji pomnika. We wniosku wskazano, że pomnik miałby stanąć na obszarze zielonym, pomiędzy placem Józefa Piłsudskiego a ulicą Królewską.

2 lutego wojewoda mazowiecki zatwierdził ten wniosek, wydając decyzję o ustaleniu lokalizacji inwestycji na terenie zamkniętym. Decyzja stała się ostateczna 5 lutego.

- Tym samym rozpoczynamy prace związane z budową. Jesteśmy coraz bliżej spełnienia oczekiwań wielu milionów Polek i Polaków dotyczących godnego upamiętnienia Ofiar Tragedii Smoleńskiej - podkreśla Komitet w swoim komunikacie.

Jak informuje TVN Warszawa, na placu Piłsudskiego rozpoczęło się odgradzanie terenu. - Robotnicy ogrodzili już trawnik, na którym ma stanąć pomnik, ale nie chcieli mi powiedzieć, na czyje zlecenie to robią. Twierdzą, że będą stawiać halę namiotową, ale też nie mówią po co - relacjonowała reporterka telewizji.

Namiot ma prawdopodobnie umożliwić rozpoczęcie prac archeologicznych, mimo minusowej temperatury.

Społeczny Komitet ogłosił wyniki konkursu na budowę pomników w październiku.

Źródło: rp.pl/ TVN Warszawa

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL