Katastrofa smoleńska

Stefan Niesiołowski: 10 lipca będę na Krakowskim Przedmieściu

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Walczę o wolność Polski, walczę o demokrację - mówił w Polsat News poseł Unii Europejskich Demokratów Stefan Niesiołowski.

Niesiołowski zapowiedział, że 10 lipca weźmie udział w kontrmanifestacji wobec miesięcznicy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu. Wcześniej udział w niej zapowiedzieli już Lech Wałęsa i Władysław Frasyniuk.

10 czerwca, w czasie poprzedniej miesięcznicy, Frasyniuk brał udział w próbie zablokowania marszu uczestników miesięcznicy na Krakowskim Przedmieściu. Został wówczas siłą usunięty z ulicy przez policję. 4 lipca usłyszał zarzuty z artykułu mówiącego o zakłócaniu przebiegu legalnych zgromadzeń.

Niesiołowski przyznał, że "nie sądził, iż dożyje czasów, że Polska znów nie będzie demokratyczna". - To jakiś makabryczny żart - stwierdził.

Mówiąc o swoim udziale w kontrmanifestacji 10 lipca przyznał, że nie wie gdzie dokładnie się pojawi. Podkreślił, że "PiS mobilizuje duże siły", co oznacza, że "strefa (gdzie odbywa się miesięcznica - red.) będzie bardzo chroniona". Dodał jednak, że obecność 10 lipca w rejonie miesięcznicy jest "obowiązkiem ludzi, którzy walczyli o wolność".

Obchody kolejnych miesięcznic były polityk PO nazwał "hucpą pisowską" i "awanturą".

- Polska z powrotem staje się państwem, gdzie trzeba walczyć o wolność - podsumował Niesiołowski.

Źródło: Polsat News

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL