fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Kanye West nie rozstaje się z Adidasem

Bloomberg
Adidas nie zamierza zrywać kontraktu reklamowego ze znanym raperem Kanye Westem. Prezes spółki powiedział jednak, że w żadnym, razie nie podpisałby się pod poglądami głoszonymi przez muzyka.

Kanye West niedawno spotkał się z prezydentem Donaldem Trumpem w Białym domu, co uznano za wyraz jego poparcia dla jego polityki. Sam West twierdził kilka dni po spotkaniu, że został wykorzystany do głoszenia poglądów, w które nie wierzy. Według mediów raper miał wspomóc Trumpa w kampanii "blexit", polegającej na odciąganiu Afroamerykanów od popierania Partii Demokratycznej. Kieruje nią konserwatywna aktywistka Candace Owens., która twierdzi, że muzyk zaprojektował logo kampanii. - Ja nie miałem z tym nic wspólnego – bronił się West i odżegnuje od kampanii.

Zaraz potem przekazał 200 tys. dolarów na rzecz kampanii wyborczej kandydatki na burmistrza Chicago, Amara Enyia. Kanye West pochodzi z Chicago.

- Nie podpisujemy się pod wszystkimi jego wypowiedziami – powiedział telewizji CNBC Kasper Rorsted, prezes Adidasa i dodał, że absolutnie podpisuje się pod kreatywną pracą muzyka. Kanye West i Adidas sprzedają razem buty sportowe pod marką Yeezy, które cieszą się ogromna popularnością. Z ostatniego raportu kwartalnego Adidasa wynika, że buty sygnowane przez rapera sprzedają się dużo lepiej niż inne linie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA