fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

3 paczki papieru toaletowego na głowę. Nowe limity na Wyspach

AFP
Sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii nałożyła limit trzech artykułów na klienta na część asortymentu, w tym środki dezynfekujące i papier toaletowy.

Sieć Morrisons podkreśla, że ich poziomy zapasów są dobre, ale chcą się upewnić, że asortyment będzie dostępny dla każdego. Limit trzech produktów na klienta ma chronić przed panicznym wykupywaniem asortymentu z półek. Właściciele sieci mogli jednak nie wziąć pod uwagę, że spanikowany klient przyjdzie do sklepu kilka razy.

- Przez cały rok mamy limity np. na paracetamol. Nowe będą działały tak samo – tłumaczy rzeczniczka sieci.

Półki w niektórych brytyjskich sklepach zostały ostatnio ogołocone po rządowej informacji o rosnącej liczbie przypadków zakażeń koronawirusem i możliwości surowszego lockdownu.

Brytyjskie Konsorcjum Detaliczne próbuje uspokoić sytuację i namawia, żeby klienci się szanowali i robili normalne zakupy. Pomimo incydentów w niektórych sklepach, giganci jak Tesco, Asda, Sainsbury's, Lidl czy Aldi ciągle podkreślają, że ich dostępność towaru jest dobra i nie mają żadnych braków.

- Łańcuchy dostaw są silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej i nie przewidujemy żadnych problemów z dostępnością żywności lub innych towarów w przypadku ewentualnego lockdownu. Namawiamy jednak klientów, żeby się nawzajem szanowali i robili normalne zakupy – tłumaczy Andrew Opie, szef konsorcjum.

Sieć Asda ogłosiła, że będzie bardziej rygorystycznie egzekwować przepisy dotyczące zakrywania twarzy w swoich sklepach. Klienci bez zakrytej twarzy otrzymają jednorazowe maseczki, za które zostaną skasowani pod koniec zakupów. Asda ma zamiar zatrudnić 1000 „szefów bezpieczeństwa" do swoich 639 sklepów. Przypomną oni klientom o konieczności noszenia w sklepie nakrycia twarzy. Będą też odkażać koszyki po klientach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA