Handel

H&M znów inwestuje w Polsce

Bloomberg
Szwedzki koncern odzieżowy w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zbuduje swoje trzecie centrum logistyczne

W podstrefie Krzywa H&M wybuduje nowoczesne centrum logistyczne. Zainwestuje ponad 280 mln zł i stworzy co najmniej tysiąc nowych miejsc.

H&M planuje otwarcie centrum na przełomie 2018 i 2019 r. Inwestor zapewnia, że budynek będzie wyposażony w wiele dogodnych rozwiązań, zapewniających bezpieczne, przyjazne i nowoczesne środowisko pracy.

Obiekt zostanie zbudowany zgodnie z wymogami międzynarodowego systemu certyfikacji ekologicznej budynków LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) na poziomie Silver.

Dlatego już na etapie projektowania Centrum Dystrybucyjnego w Krzywej H&M planuje zastosowanie proekologicznych rozwiązań, które będą wykorzystane podczas budowy, użytkowania i konserwacji.

- Logistyka jest niezwykle istotnym elementem w rozwijającej się sieci branży detalicznej, podlegającej nieustannym przeobrażeniom, które wymagają inwestycji również w zaawansowane rozwiązania technologiczne, a ten projekt świetnie spełnia warunki niezbędne do zapewnienia niezawodnego i konkurencyjnego procesu dystrybucji – mówi Michael Schultz, menedżer ds. logistyki H&M.

- Mamy nadzieję, że dzięki tak dużej inwestycji zatrudnienie znajdą setki osób, które do tej pory bez skutku szukały pracy, co praktycznie wyeliminuje bezrobocie w Gminie Chojnów. Ważne jest dla nas każde nowe miejsce pracy. Tym bardziej jeśli, zgodnie z zapewnieniami inwestora, będzie ono nowoczesne, przyjazne i bezpieczne dla samego pracownika –mówi Witold Lech Idczak, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL