fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

H&M nie chce skór z Brazylii, za Amazonię

Bloomberg
Druga na świecie co do wielkości sieć sklepów z modną odzieżą poinformowała o wstrzymaniu kupna skór wołowych z Brazylii, bo jest zaniepokojona o środowisko z powodu wypalania lasów Amazonii

Szwedzka Hennes&Mauritz poszła za przykładem firmy VF Corp., właściciela marek obuwia i odzieży Timberland, Vans i North Face, który wcześniej przestał kupować skóry w Brazylii.

„Z powodu dużych pożarów w brazylijskiej części amazońskich lasów tropikalnych i powiązań z hodowlą bydła postanowiliśmy ogłosić tymczasowy zakaz na skóry z Brazylii. Potrwa do czasu, aż powstaną wiarygodne systemy zapewnień, że skóra nie przyczynia się do niszczenia środowiska w Brazylii" — cytuje Reuter komunikat od H&M.

Rzeczniczka sieci powiedziała, że znaczna większość skór używanych w grupie pochodzi z Europy, a tylko mała część z Brazylii.

Według Ośrodka Brazylijskiego Przesyłu Garbarzy CBTI, głównej grupy prowadzącej handel skórami, ich eksport w 2018 r. wyniósł 1,44 mld dolarów, głównie do USA, Chin i Włoch. Brazylijska agencja badania kosmosu INPE podała, że nasilenie pożarów w tym roku jest największe od 2010 r.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA