fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Prezes Lidla w Polsce awansuje do Niemiec

Bloomberg
Maksymilian Braniecki awansował do centralnego zarządu koncernu i nadzoruje sklepy Lidla w siedmiu krajach.

Maksymilian Braniecki, dotychczasowy prezes spółki Lidl Polska, dołączył do zarządu Lidl Stiftung & Co. KG i od stycznia 2020 r. odpowiada za sklepy Lidla w Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, Słowenii, Rumunii i Bułgarii. Od marca 2020 r. nowym prezesem Lidl Polska będzie Włodzimierz Wlaźlak, dotychczasowy członek zarządu Lidl Polska.

To druga pod względem generowanych obrotów sieć handlowa w Polsce, ma już niemal 700 sklepów. Lidl i Kaufland należą do niemieckiej grupy Schwarz. Maksymilian Braniecki od 17 lat jest związany z Lidl. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu na najwyższych stanowiskach managerskich - w tym w spółkach Lidl Polska (prezes w latach 2015-2019) oraz Lidl Rumunia (prezes w latach 2012-2015). Absolwent studiów MBA (Wyższa Szkoła Zarządzania w Warszawie – The Polish Open University).

Włodzimierz Wlaźlak jest także od 17 lat związany jest z Lidl Polska. Praktykę zdobywał w obszarach ekspansji oraz sprzedaży. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu regionalną spółką sprzedaży. W ubiegłym roku czasowo zastępował członka zarządu spółki narodowej Lidl Niemcy. Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz Justus-Liebig-Universität w Gießen.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA