fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Lidl rozda pracownikom 6,5 miliona złotych

Bloomberg
Pracownicy mogą liczyć na świąteczne bony. Ale to nie koniec prezentów.

Całkiem niedawno pracownicy sieci sklepów Lidl dostali od pracodawcy prezent z okazji otwarcia sklepu nr 600. Każdy zatrudniony w Lidlu dostał wtedy 600 złotych. Teraz zbliżają się święta Bożego Narodzenia i Lidl ma dla swoich pracowników kolejne prezenty – każdy dostanie bony o wartości 400 złotych do wykorzystania w sklepach pracodawcy. Tym samym łączna wartość bonów rozdanych pracownikom w 2016 roku osiągnie kwotę 14,5 miliona złotych.

Lidl chwali się, że to pracownik jest w centrum działania firmy, co zbiega się w czasie z kampanią wizerunkową firmy, jako dobrego pracodawcy. Anna Durzyńska, dyrektor personalny Lidl Polska, podkreślała, że wartość bonów w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosła o 10 procent. A bony to nie wszystko, co firma przygotowała dla swoich pracowników. Lidl przygotuje bowiem także paczki dla dzieci swoich pracowników.

- Zawsze dbamy nie tylko o naszych pracowników, ale też ich rodziny, a w okresie świąt szczególnie o nich pamiętamy – mówi Anna Durzyńska.

Lidl zatrudnia obecnie 15 tysięcy osób. Średnia pensja w Lidlu jest aktualnie wyższa niż średnia pensja w tym sektorze gospodarki. Pracownicy mają także do dyspozycji pakiet socjalny w postaci, np. prywatnej opieki medycznej.

Podobne prezenty, najprawdopodobniej, będą miały także inne duże sieci handlowe. Standardem w innych sieciach są bony, paczki dla dzieci. Również standardem jest fakt, że bony można zrealizować tylko w sklepach pracodawcy, co z pewnością obniża koszty prezentów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA