fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

WIG20 wciąż nie może znaleźć dna

W tym roku na GPW królują spadki
Fotorzepa, Robert Gardziński Robert Gardziński
Warszawska giełda razi słabością. Dotyczy to przede wszystkim największych spółek, którym ciążą polityczne obietnice Prawa i Sprawiedliwości.

Inwestorzy na warszawskiej giełdzie z zazdrością mogą patrzeć na to, co się dzieje na innych rynkach. Listopad był siódmym miesiącem z rzędu, który WIG20 zakończył pod kreską. Indeks stracił 6,5 proc. Niestety grudzień nie zapowiada się dużo lepiej. Podczas drugiej sesji w tym miesiącu indeks największych spółek stracił prawie 2 proc., a w ciągu dnia nawet 2,5 proc.

Wszystko w rękach polityków

Zupełnie inne nastroje panowały na pozostałych europejskich rynkach. Większość zachodnioeuropejskich indeksów w środę w ciągu dnia zyskiwała bowiem na wartości. Niestety naszemu rynkowi szkodzi przede wszystkim polityka. Perspektywa opodatkowania sektora bankowego czy zaangażowanie spółek energetycznych w ratowanie górnictwa odstraszają inwestorów od naszego rynku. Chociaż grudzień i styczeń to wedle statystyk najlepsze miesiące do inwestowania na warszawskiej giełdzie, to analitycy nie mają złudzeń. W najbliższym czasie przecena może być kontynuowana....

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA