fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Pogorszenie nastrojów na GPW

Bloomberg
Wtorkowa sesja przynosi ochłodzenie nastrojów na warszawskim parkiecie. Pierwsze minuty handlu przebiegają pod znakiem spadków głównych indeksów.
Pół godziny po rozpoczęciu notowań indeks największych firm naszego rynku WIG20 znajdował się prawie 1,5 proc. poniżej wczorajszego zamknięcia. Krajowe Indeksy spadają w ślad za zagranicznymi parkietami, gdzie we wtorkowy poranek zdecydowanie więcej do powiedzenia mają sprzedający. Niepokój na rynkach podsyca powrót kontynuacja spadków na rynku ropy naftowej. W jej wyniku ceny surowca zbliżyły się do poziomu 35 dol. za baryłkę. Nie pomogły również najnowsze dane z niemieckiej gospodarki. Zamówienia w niemieckim przemyśle niespodziewanie spadły w lutym o 1,2 proc., podczas gdy analitycy spodziewali się, że wzrostu o 0,3 proc.
W kalendarzu makroekonomicznym nie ma dziś zbyt wielu istotnych danych , które mogłyby decydować o rozwoju sytuacji na giełdach. Głównym wydarzeniem jest publikacja wskaźników PMI dla sektora usług największych gospodarek strefy euro. Po południu pojawią się również dane PMI dla usług w USA. Poranną wyprzedaż w Warszawie zawdzięczamy przede wszystkim wzmożonej podaży akcji największych spółek z indeksu WIG20. Największym ciężarem dla indeksów dla indeksów są najmocniej przecenione papiery KGHM i PGE. Z całego indeksu przecenie skutecznie opierają się jedynie walory Alior Banku.
Sprzedający uaktywnili się również w segmencie firm o mniejszej kapitalizacji. Nieznaczną przewagę w tym segmencie rynku mają przecenione spółki, choć skala przeceny jest mniejsza niż w przypadku WIG20.
Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA