fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Optymizm wrócił na giełdy

Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Z początkiem nowego tygodnia inicjatywę na warszawskiej giełdzie przejęli kupujący.

Pierwsze minuty poniedziałkowego handlu w Warszawie przebiegają pod znakiem odrabiania strat po ubiegłotygodniowej przecenie. Kwadrans po starcie notowań indeks największych spółek WIG20 notowany był 1,4 proc. na plusie.

Krajowe indeksy wspierają pozytywne nastroje na pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie w pierwszych minutach poniedziałkowego handlu inwestorzy zabrali się ochoczo do odkupywania przecenionych w trakcie poprzednich sesji akcji. W efekcie kolor zielony zdecydowania przeważa na giełdach Starego Kontynentu. Efektowne piątkowe odbicie na amerykańskim rynku akcji sprawiło, że obawy związane z pogłębieniem korekty na rynkach akcji przynajmniej na chwile zostały zażegnane. Optymizm udzieli się inwestorom handlującym na azjatyckich parkietach, gdzie główne indeksy zakończyły poniedziałkowy handel solidnymi zwyżkami.

W Warszawie największym zainteresowaniem kupujących w poniedziałkowy poranek cieszą się największe spółki z indeksu WIG20. Lokomotywą dzisiejszych wzrostów są walory spółek energetycznych, kontynuując pozytywny trend z końcówki minionego tygodnia. Zwyżki sięgają 8-9 proc. Na celowniku kupujących znalazły się również papiery KGHM, wspierane rosnącymi cenami miedzi na światowych giełdach. Do łask inwestorów wróciły też papiery banków i dziś w komplecie notowane są na plusach. Na drugim biegunie wśród najmocniej przecenionych znaleźć jedynie CCC, Orange i Cyfrowy Polsat.

Pozytywne nastroje udzieliły się inwestorom handlującym na szerokim rynku, gdzie zdecydowaną przewagę mają drożejące walory.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA