fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

CCC mocno w górę po danych za marzec

Wikipedia
Nawet o prawie 11 proc. do 240,8 zł rośnie dziś kurs akcji obuwniczej grupy CCC w reakcji na dane o sprzedaży w marcu.

Grupa kontrolowana przez Dariusza Miłka, która rok temu miała wyjątkowo słaby miesiąc, w marcu br. wypracowała 453 mln zł przychodu, czyli o 86 proc. więcej niż przed rokiem.

Opublikowane w poniedziałek wieczorem dane te nie obejmują biznesu w Niemczech.

Złożyły się na ten wzrost rozbudowa powierzchni sklepów, przejęcia, rozwój stacjonarnych punktów sprzedaży eobuwie.pl i wejście tej spółki na kolejne rynki zagraniczne, ale nie tylko.

Jak zwraca uwagę Konrad Księżopolski, szef analityków w Haitong Banku, obroty w tak zwanych „porównywalnych” sklepach CCC w tym roku były wyższe niż przed rokiem (tzw. ujęcie like for like). Sieć sklepów tradycyjnych CCC odnotowała 57-proc. przyrost przychodów, podczas gdy jej powierzchnia handlowa powiększyła się w tym samym czasie o około 19 proc.

- CCC wraca do poziomów sprzedaży widocznych w 2017 roku – mówi Konrad Księżopolski.

Właśnie takie zachowanie wyników grupy zapowiadał przy okazji publikacji sprawozdania rocznego Dariusz Miłek, prezes i największy akcjonariusz CCC.

W sumie przychody ze sprzedaży detalicznej (bez e-commerce) CCC wyniosły w marcu 316,3 mln zł, o 86 proc. więcej niż przed rokiem. Liczby te obejmują zarówno szwajcarską firmę Karl Voegele, Gino Rossi oraz tradycyjne sklepy e-obuwie.pl.

Za to w sieci CCC wypracowało 124,2 mln zł przychodu, o 89 proc. więcej niż przed rokiem, z czego eobuwie.pl odpowiadało za 118 mln zł (wzrost o 80 proc. rok do roku).

Sprzedaż hurtowa grupy przyniosła jej w marcu br. niecałe 18 mln zł (wraz z przychodami tego typu Gino Rossi).

Powierzchnia handlowa całej grupy CCC urosła w ciągu 12 miesięcy o 37 proc. do prawie 675 tys. m kw.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA