fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

„Prosto z Parkietu”: Plany i strategia Ambry

rol
Robert Ogór, prezes Ambry, był gościem Dariusza Wieczorka w czwartkowym programie „Prostu z Parkietu”, który startuje o godz. 12.00.

Kurs Ambry jest rekordowy wysoki, a jej kapitalizacja zbliża się do 290 mln zł. W ciągu ostatniego roku notowania akcji wzrosły o blisko 70 proc. Grupa jest czołowym producentem, importerem i dystrybutorem win w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponad 80 proc. przychodów realizuje w Polsce. Udział Czech i Słowacji w przychodach to około 8 proc., a rynku rumuńskiego to około 10 proc. Jedną z marek spółki jest Cydr Lubelski.

Prezesa Roberta Góra poprosimy m.in. o komentarz do wyników za ostatni kwartał. Zapytamy, jaki może być dla grupy ten rok obrotowy? Czy trend wzrostu sprzedaży i poprawy zysku utrzyma się? Porozmawiamy o planach na najbliższe kwartały. Na rozwój, których marek stawia zarząd i jakich wzrostów oczekuje? Porozmawiamy o rynku wina. W jakim tempie będzie rósł? Jak będzie się rozwijał rynek cydru, którego wzrost ostatnio wyhamował? Czy akcjonariusze spółki mogą liczyć na rekordowo wysokie dywidendy w kolejnych latach?

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA