fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Kolor zielony wrócił na GPW

Bloomberg
Po czterech z rzędu spadkowych sesjach inwestorzy w Warszawie doczekali się odbicia.

Już w pierwszych minutach handlu na warszawskim parkiecie uaktywnili się kupujący. Pół godziny  po rozpoczęciu notowań na GPW indeks największych firm WIG20 poszybował 0,4 proc. nad kreskę. Krajowe indeksy zyskują w ślad za zagranicznymi parkietami. W piątkowy poranek kolor zielony zdecydowanie przeważa na europejskich rynkach akcji, gdzie pojawiło się wielu chętnych do zakupów przecenionych walorów. Postawa inwestorów  na największych rozwiniętych giełdach będzie zapewne dziś w dużym stopniu decydować kierunku zmian głównych indeksów w kolejnych godzinach handlu w Warszawie.

Istotny wpływ na losy dzisiejszej sesji na GPW mogą mieć też informacje napływające z rodzimej gospodarki. Najistotniejsze z punktu widzenia krajowych graczy będą dziś publikacje danych o styczniowej sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Inwestorzy zapewne liczą na podtrzymanie pozytywnej tendencji z poprzednich miesięcy, co byłoby jasnym sygnałem, że gospodarka weszła na wyższe obroty.

Optymistyczny początek piątkowych notowań zawdzięczamy drożejącym walorom PZU i PKO BP, odrabiającym straty z poprzednich fatalnych sesji. Kupujący uaktywnili się również na papierach spółek energetycznych i KGHM. Z drugiej strony ciężarem pozostają taniejące walory PKN Orlen i Pekao. Pozytywne nastroje przeważają również na szerokim rynku akcji, gdzie w piątkowy poranek większość spółek notowana była na plusie.

 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA