fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

GPW: Byki mają ochotę na dalsze zwyżki

Bloomberg
Na starcie środowej sesji obserwujemy duże niezdecydowanie inwestorów. Żadna ze stron nie potrafi zdobyć wyraźnej przewagi.

Wczorajsza sesja przyniosła długo wyczekiwany przełom. WIG20 zyskał 2,45 proc. i zakończył dzień na poziomie 2353 pkt. Tym samym pokonany został szczyt z połowy marca i byki mają otwartą drogę do kontynuacji marszu na północ. Dobre humory znajdują również odzwierciedlenie w obrotach, które wczoraj dla szerokiego WIG sięgnęły 1,37 mld zł, z czego 992 mln zł przypadało na największe spółki. Wyraźnie w tyle zostały najmniejsze spółki. sWIG80 stracił 0,7 proc. Co przyniesie środa?

Na starcie handlu indeks grupujący największe warszawskie spółki świecił delikatną zielenią. Pół godziny później więcej do powiedzenia miały już niedźwiedzie. WIG20 tracił 0,3 proc. Najmocniej taniały walory BZ WBK, mBanki i LPP. Najbardziej drożały z kolei papiery Grupy Lotos, CCC i PZU.

Na szerokim rynku po ok. 7 proc. tracą walory Selvity i CI Games. Wczoraj po sesji dziewięciu akcjonariuszy biotechnologicznej spółki poinformowało, że w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) chcą sprzedać 4,7 proc. akcji. We wtorek akcje dewelopera gier potaniały o prawie 30 proc. po tym jak długo wyczekiwana gra „Sniper Ghost Warrior 3" zebrała wiele negatywnych ocen.

Dziś uwagę inwestorów będzie przykuwała publikacja propozycji prezydenta Trumpa w sprawie obniżki podatków w USA. Opublikowane zostaną również dane dotyczące zapasów ropy naftowej oraz indeks rynku kredytów hipotecznych w Ameryce.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA