Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 21.05.2019 22:33 Publikacja: 21.05.2019 18:49
Foto: AFP
I tym właśnie piskiem, a nie zapowiadanym i oczekiwanym od lat hukiem, skończyła się o czwartej nad ranem polskiego czasu „Gra o tron”. Jej największym przegranym okazali się producenci serialu, ale ich klęska jest ciekawą informacją dla całej branży, a nawet dla tych, którzy nie obejrzeli ani jednego odcinka produkcji HBO.
Świat seriali wydawał się do niedawna jedynym takim miejscem w kulturze, gdzie to, co ambitne, rzucające wyzwanie wrażliwości i przyzwyczajeniom odbiorców, zdobywało masową popularność. Również „Gra o tron” przez wiele lat szokowała nie tylko okrucieństwem i naturalizmem, lecz przede wszystkim idącym pod prąd oczekiwaniom widzów, ale utrzymanym w ryzach żelaznej logiki praw rządzących stworzonym w niej światem biegiem fabuły. Przystępując do tworzenia ostatniego sezonu, twórcy postanowili jednak przede wszystkim zadowolić konsumentów ich produktu. Przyjrzeli się uważnie, których bohaterów najbardziej lubią, jak wyobrażają sobie przebieg i zakończenie finału sagi. I z ich oczekiwań ulepili fabułę. W efekcie wkurzeni fani serialu planują rozpocząć zbiórkę pieniędzy na stworzenie alternatywnej wersji zakończenia „Gry o tron”.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Jeśli Niemcy przeznaczą 5 proc. PKB na zbrojenia, będzie to nie tylko największy wysiłek od czasów zimnej wojny,...
Sprawy zachodniej granicy i wyniku wyborów prezydenckich wiele łączy. Pokazują jak łatwo rozwibrować opinię publ...
Propozycję resortu zdrowia, by zakazać sprzedaży alkoholu na stacjach benzynowych można odbierać jako ograniczen...
Żadne przywracanie kontroli na granicach, ale powstrzymanie zapaści demograficznej i zmian klimatycznych uchroni...
Minister Bartłomiej Sienkiewicz miał onegdaj rację, twierdząc, że żyjemy w państwie „teoretycznym”. Rząd (PiS) n...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas