Łotwa była outsiderem "polskiej" grupy - w poprzednich dziewięciu meczach grupy G ponosiła wyłącznie porażki, strzeliła zaledwie dwa gole a straciła aż 28. Polska wygrała z Łotwą dwukrotnie - 2:0 u siebie i 3:0 na wyjeździe.

Jednak w ostatnim meczu eliminacji Łotysze doczekali się wygranej - czytamy w Onecie. Zwycięską bramkę zdobył dla gospodarzy Marcis Oss, który w 65. minucie po zamieszaniu w polu karnym Austrii wepchnął piłkę do siatki. Już w pierwszej połowie Oss mógł zdobyć gola dla Łotwy - wówczas jednak po jego uderzeniu głową piłka trafiła w poprzeczkę.

Austria mogła wyrównać w końcówce spotkania - ale strzał Michaela Gregoritscha z 83. minuty zatrzymał się na poprzeczce.

W innym meczu grupy G Macedonia Północna wygrała z Izraelem 1:0 - i dzięki temu zakończyła kwalifikacje na trzecim miejscu w grupie wyprzedzając po ostatniej kolejce Słowenię, która przegrała w Warszawie z Polską 2:3.