fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2020

Łotwa w ostatnim meczu el. Euro 2020 doczekała się wygranej

AFP
Na zakończenie eliminacji Euro 2020 Łotwa nieoczekiwanie wygrała swój pierwszy mecz w tych kwalifikacjach pokonując 1:0 Austrię - czytamy w Onecie. Austria już wcześniej zapewniła sobie awans na Euro z drugiego miejsca w grupie.

Łotwa była outsiderem "polskiej" grupy - w poprzednich dziewięciu meczach grupy G ponosiła wyłącznie porażki, strzeliła zaledwie dwa gole a straciła aż 28. Polska wygrała z Łotwą dwukrotnie - 2:0 u siebie i 3:0 na wyjeździe.

Jednak w ostatnim meczu eliminacji Łotysze doczekali się wygranej - czytamy w Onecie. Zwycięską bramkę zdobył dla gospodarzy Marcis Oss, który w 65. minucie po zamieszaniu w polu karnym Austrii wepchnął piłkę do siatki. Już w pierwszej połowie Oss mógł zdobyć gola dla Łotwy - wówczas jednak po jego uderzeniu głową piłka trafiła w poprzeczkę.

Austria mogła wyrównać w końcówce spotkania - ale strzał Michaela Gregoritscha z 83. minuty zatrzymał się na poprzeczce.

W innym meczu grupy G Macedonia Północna wygrała z Izraelem 1:0 - i dzięki temu zakończyła kwalifikacje na trzecim miejscu w grupie wyprzedzając po ostatniej kolejce Słowenię, która przegrała w Warszawie z Polską 2:3.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA