fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ekologia

Greta Thunberg pod Białym Domem. „Gdybyś wykonał swoją pracę, bylibyśmy w szkole”

AFP
Szwedzka działaczka klimatyczna Greta Thunberg dołaczyła w piątek do protestujących przed Białym Domem, wzywając Stany Zjednoczone do walki ze zmianami klimatu.

16-latka protestowała razem z innymi młodymi działaczami na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym, rozpoczynając w ten sposób swój sześciodniowy pobyt w Waszyngtonie.

Wraz z dziesiątkami innych demonstrantów Thunberg skandowała hasła wzywające Trumpa do działania. Protestująca młodzież trzymała też transparenty i tablice z hasłami "sprawmy, by Ziemia znów się ochłodziła”, czy „Gdybyś wykonywał swoją pracę, bylibyśmy w szkole”.

Tuż przed 13.00 Thunberg krótko przemawiała z protestującymi, których liczba wzrosła wówczas do ponad stu. - Jestem niesamowicie wdzięczna za każdego z was - powiedziała. - Nigdy się nie poddawajcie. Będziemy kontynuować - mówiła wśród głośnych okrzyków. - Do zobaczenia za tydzień 20 września! - zapowiedziała na koniec.

W następny piątek Thunberg organizuje ogólnoświatowy strajk klimatyczny, zachęcając uczniów z całego świata do protestów. Niektóre amerykańskie władze szkolne zapowiedziały już, że usprawiedliwią nieobecność uczniów w szkole tego dnia, jeśli przyłączą się do protestów za zgodą rodziców.

W sierpniu Thunberg zwróciła na siebie uwagę, wyruszając z Plymouth w Wielkiej Brytanii w rejs do Ameryki zeroemisyjnym jachtem. Trzynaście dni później, 24 sierpnia, przybyła do Nowego Jorku, gdzie m.in. protestowała przed siedzibą ONZ.

Źródło: rp.pl/ Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA