Ekologia

Prawie 67 milionów drzew posadzono w 12 godzin

Twitter
Mieszkańcy stanu Madhya Pradesh w środkowych Indiach zasadzili prawie 67 milionów drzew w 12 godzin. Pobili w ten sposób rekord Guinnessa, a w akcji wzięło ponad 1,5 miliona ludzi.

Półtora miliona ludzi, od uczniów i studentów począwszy, poprzez nauczycieli, inżynierów i gospodynie domowe, na przedstawicielach rządu skończywszy wzięło udział w akcji sadzenia drzew.

Wciągu 12 godzin posadzono 66 mln 750 tys. drzew w 24 gatunkach pochodzących z wielu różnych szkółek w całym stanie.  Sadzono je w określonych 24 okręgach w dorzeczu rzeki Narmady.

Dzisiejszy rekord bije znacząco poprzedni. W lipcu ubiegłego roku również w Indiach, w stanie Uttar Pradesh, w ciągu 24 godzin posadzono 50 milionów drzew.

Ta masowa akcja ma za zadanie zwiększyć świadomość obywateli Indii dotyczącą zanieczyszczenia środowiska i realizację zobowiązań, których ten kraj podjął się podczas paryskiej konferencji klimatycznej. Celem Indii jest zwiększenie powierzchni lasów do 2030 roku do 95 milionów hektarów. Jest to też realizacja planu podjętego przez rząd Indii aby znów uczynić je krajem zieleni. Przeznaczono na ten cel 6,2 mld dolarów.

 

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL