fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja i wychowanie

Zdalne lekcje zawieszone od 9 do 14 kwietnia

Adobe Stock
W dniach 9 - 14 kwietnia nie będzie lekcji przez internet - informuje MEN. W tym czasie w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna.
- Informujemy, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek 9 kwietnia i w piątek 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów - czytamy na stronie MEN.
Tuż przed Świętami Wielkanocnymi pracować będą jednak przedszkola, które są placówkami nieferyjnymi. W dniach 9-10 kwietnia  mają prowadzić swoją działalność  zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

Do dyrektora przedszkola należy zarówno decyzja o organizacji pracy nauczycieli w okresie zawieszenia działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, jak i sposobie realizacji gotowości do pracy. Musi on jednak brać pod uwagę główny cel kwarantanny – przebywanie jak najmniejszej liczby osób w kierowanych przez nich jednostkach.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA