fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Czarnecki do Mosbacher: Najwyższy czas się nauczyć

tv.rp.pl
Rolą ambasador USA ani dyplomatów innych państw nie jest wchodzenie w polemikę z politykami - stwierdził europoseł PiS Ryszard Czarnecki w rozmowie z Wirtualną Polską.

Czarnecki skomentował w ten sposób tweeta ambasador USA Georgette Mosbacher, która skrytykowała europosłankę PiS Beatę Mazurek za nazwanie TVN24 - WSI24.

Mazurek napisała, że ""Trzaskowski boi się debaty z Polakami. Woli ustawioną debatę w WSI 24 i niemieckim Onecie".

Ambasador USA uznała, że Mazurek "powinna się wstydzić", bo nie są to słowa poniżej godności kogoś, kto reprezentuje Polaków.

Zdaniem Ryszarda Czarneckiego rolą ani ambasador Mosbacher, ani ambasadora żadnego innego kraju nie jest polemizowanie z politykami żadnej opcji politycznej.

Czarnecki stwierdził, że to były prezydent USA Barak Obama mówił niegdyś o "polskich obozach śmierci", za co nigdy osobiście nie przeprosił, zaś Beata Mazurek nie mówiła nic podobnego o historii Stanów Zjednoczonych.

Zdaniem europosła żaden ambasador nie powinien odnosić się do wypowiedzi polityków w Polsce, a Beata Mazurek miała prawo do swojej oceny. - Można ja krytykować, ale to rola opozycji, a nie ambasadora innego kraju - mówił Czarnecki.

Dodał też, że Georgette Mosbacher dopiero od niedawna jest dyplomatką, "ale najwyższy czas, aby się tego nauczyć".

Źródło: Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA