fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Dyplomacja

Trump: Dlaczego Kim nazywa mnie "starym"?

afp
"Dlaczego Kim Dzong-Un obraża mnie, nazywając mnie "starym", kiedy ja NIGDY nie nazwałbym go "małym i grubym"? No cóż, bardzo się staram być jego przyjacielem - może kiedyś to nastąpi" - napisał na Twitterze prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.

To nie pierwszy raz, gdy Trump sugeruje, że mógłby z przywódcą koreańskiego reżimu zostać "przyjaciółmi". Przebywający wcześniej w Wietnamie prezydent USA powiedział w niedzielę, że on i lider Korei Północnej, Kim Dzong Un mogliby się pewnego dnia zaprzyjaźnić, i że byłoby to "bardzo, bardzo miłe". Zaznaczył, że nie wie, czy to się zdarzy - informował Reuters.

- Byłoby to nieoczekiwane, ale istnieje taka możliwość. Jeśli by się to zdarzyło, mogłoby to być dobre (...) dla Korei Północnej, ale także mogłoby to być dobre dla (...) reszty świata - mówił Trump. - To jest coś, co mógłby się zdarzyć. Nie wiem, czy się zdarzy, ale byłoby to bardzo, bardzo miłe - dodał.

Donald Trump podczas spotkania w Hanoi z Tran Dai Quangiem, prezydentem Wietnamu zapowiedział, że jest gotowy podjąć się mediacji pomiędzy Wietnamem a Chinami w sprawie konfliktu na Morzu Południowochińskim.

W niedzielę Trump poleciał do stolicy Filipin Manili, gdzie bierze udział w tegorocznym szczycie ASEAN.

Źródło: rp.pl/PAP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA