fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Budowa i remont

Tak ma wyglądać Liberty Tower

materiały
140-metrowa wieża mieszkalna z kaskadowym dachem, centrum fitness, basen, strefa spa i hotel - tak ma wyglądać inwestycja przy skrzyżowaniu Żelaznej i Grzybowskiej na warszawskiej Woli.

Deweloperem Liberty Tower jest Golub GetHouse. - Rozpoczęcie budowy wieżowca spod kreski amerykańskiej pracowni architektonicznej Arquitectonica zaplanowano na drugi kwartał 2020 roku - zapowiadaja przedstawiciele firmy. Projekt Liberty Tower obejmuje realizację 41-kondygnacyjnej wieży wraz z 9-kondygnacyjnym podium, pod którymi zostanie umiejscowiony garaż podziemny. W 140 -metrowym budynku znajdzie się niemal 500 wykończonych apartamentów o powierzchni od 36 do 125 mkw. przeznaczonych na długoterminowy najem. .- W specjalnie zaaranżowanej strefie na 10. i 11. kondygnacji Liberty Tower znajdą się m.in. centrum fitness i strefa spa, centrum konferencyjne, sala gier, strefa relaksu, a także otwarta kuchnia, stwarzająca doskonałe warunki do wspólnego gotowania, jak również organizacji zamkniętych przyjęć. Na dachu podium wieży znajdą się duży basen z jacuzzi oraz zielone tarasy z elementami małej architektury i strefami BBQ - opisuje deweloper.

- W sercu warszawskiej Woli, najdynamiczniej rozwijającej się dzielnicy stolicy, zrealizujemy inwestycję wyznaczającą standardy na polskim rynku nieruchomości na wynajem - zapowiada cytowany w komunikacie Cezary Jarząbek, założyciel i prezes Zarządu Golub GetHouse. - Budujemy apartamenty z szeroką infrastrukturą udogodnień, wynajmujemy je i w pełni nimi zarządzamy. Jesteśmy cały czas przy projekcie. Tworzymy, inicjujemy i integrujemy jego społeczność. Przygotowując tę inwestycję czerpaliśmy najlepsze wzorce z rynku amerykańskiego, na którym od ponad 55 lat realizujemy budynki oferujące mieszkania na wynajem - podkreśla.

Prezes dodaje, że firma we współpracy z Arquitectonica planuje zachowanie wszystkich historycznych elementów. Mają być wkomponowane w inwestycję. - Jesteśmy przekonani, że Liberty Tower idealnie wpisze się w krajobraz Warszawy i stanie się punktem odniesienia dla innych, tego rodzaju inwestycji - ocenia prezes Jarząbek.

W Liberty Tower, oprócz apartamentów przeznaczonych na długoterminowy najem, znajdzie się także hotel jednej z sieci hotelowych na świecie. - W czterogwiazdkowym hotelu w 9-kondygnacyjnym podium zostanie zaaranżowanych 267 pokoi. - opisuje deweloper. - W jego wnętrzach znajdzie się także m.in. centrum konferencyjne, strefa fitness, restauracja, lobby bar oraz strefy spotkań. Goście hotelowi będą mogli korzystać ze specjalnie wydzielonych miejsc w parkingu podziemnym, a przed wejściem do hotelu znajdzie się podjazd dla samochodów osobowych i taksówek. Otwarcie hotelu w Liberty Tower zaplanowano na trzeci kwartał 2023 roku.

-Jesteśmy zaszczyceni, że zostaliśmy wybrani do zaprojektowania budynku w tak niezwykłym, historycznym miejscu. W naszym pierwszym projekcie realizowanym w Polsce, staraliśmy się wprowadzić niespotykaną dotąd, innowacyjną architekturę, mając przy tym głęboką świadomość historii i szczególnych cech warszawskiej społeczności - mówi cytowany w komunikacie Bernardo Fort-Brescia, założyciel pracowni architektonicznej Arquitectonica.

Inwestycja obejmie również zabudowania o charakterze historycznym. Liberty Tower powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie działki, na której znajdują się zabytkowe fragmenty murów i bramy getta warszawskiego wraz z „domem Duschika", pozostałym po działającej w tym miejscu fabryce wyrobów żelaznych "Duschik & Scholze", powstałej w latach 1875-1876. Wszystkie historyczne elementy zostaną odrestaurowane i wkomponowane w nową inwestycję.

- W ramach prac zostanie zrealizowana gruntowna rewitalizacja „domu Duschika" oraz odbudowa 7-kondygnacyjnej kamienicy, umiejscowionych od strony ulicy Żelaznej. Kamienica zostanie odtworzona przy jednoczesnym zachowaniu dawnego charakteru budynku. Wszystkie działania prowadzone będą w ścisłej współpracy z Wojewódzkim Urzędem Ochrony Zabytków w Warszawie - zapowiada deweloper. - Za projekt architektoniczny Liberty Tower odpowiada renomowana amerykańska pracownia architektoniczna Arquitectonica, która na swojego lokalnego partnera wybrała uznane biuro projektowe Epstein.

Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na drugi kwartał 2020 roku, a ich zakończenie nastąpi w drugim kwartale 2023 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA