fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bezpieczeństwo

Koronawirus: funkcjonowanie siłowni i basenów po 1 czerwca 2020 r.

AdobeStock
Na siłowniach będzie mniejszy ruch. Co drugie urządzenie musi być wyłączone z użytku.

Właściciele basenów, siłowni, klubów fitness, sal zabaw i parków rozrywki mogą odetchnąć. Rząd pozwala na ich powolne odmrażanie.

Już od 30 maja będziemy mogli korzystać z siłowni na świeżym powietrzu, placów zabaw, a także z małej infrastruktury leśnej, np. z miejsca na ognisko czy ścieżki zdrowia.

Są też dobre informacje dla maluchów spragnionych zabaw z osiedlowymi kompanami.

Na otwartych osiedlowych placach zabaw obowiązywać będzie obowiązkowy bezpieczny odstęp 2 m odległości pomiędzy dziećmi. Kolejnym elementem dbania o bezpieczeństwo najmłodszych będzie zalecenie, by właściciel placu zabaw – np. spółdzielnia mieszkaniowa albo gmina – dbał o stałą dezynfekcję huśtawek, zjeżdżalni i innych sprzętów. Ponieważ będzie to jednak trudno wyegzekwować, w praktyce eksperci radzą, by w tej sytuacji nosić ze sobą płyn odkażający i samemu dezynfekować powierzchnie, z których ma korzystać bawiące się dziecko. W związku z tym, że od soboty znika obowiązek noszenia maseczek na otwartej przestrzeni, dzieci będą mogły swobodnie biegać i się bawić.

Na potrzeby zajęć fitness i siłowni odmrażanych od 6 czerwca na podłogach pojawią się oznaczenia umożliwiające kontrolę odległości od pozostałych osób. Aby umożliwić zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy ćwiczącymi, co druga maszyna w siłowni będzie wyłączona z użytku. W zależności od powierzchni lokalu, ustalony zostanie bowiem limit osób mogących jednocześnie w nim przebywać. Będzie obowiązywał także nakaz używania własnego ręcznika i maty do ćwiczeń.

W menu siłowni czy klubów fitness pojawią się raczej napoje i zdrowe przekąski w jednorazowych opakowaniach. W toaletach wyłączone zostaną suszarki do rąk – zastąpią je jednorazowe papierowe ręczniki. Każda przerwa w ćwiczeniach czy zmiana przyrządu powinna zostać poprzedzona dezynfekcją rąk.

Wszystkie powierzchnie i urządzenia będą regularnie dezynfekowane przez pracowników (klient ma prawo dopytać, kiedy taki ostatni zabieg miał miejsce). Nie zaszkodzi też samemu przetrzeć rower czy bieżnię, z której chcemy korzystać. Dla własnego bezpieczeństwa.

Uruchomione zostaną także pływalnie. Drobiazgowe wytyczne dotyczące organizacji pracy pływalni, klubów fitness i siłowni nie są jeszcze gotowe – jak obiecuje rząd, mają być dostępne wkrótce. Już dziś wiadomo, że przy wejściu obowiązkowe będą dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk oraz szczegółowe instrukcje postępowania.

Nadal zamknięte pozostaną spa, sauny czy strefy relaksu. Najprawdopodobniej do lipca.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA