fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

11 listopada

MON: Pojazdy wojskowe na czele marszu 11 listopada

Fotorzepa, Michał Walczak
Kołowy transporter opancerzony Rosomak, samobieżny moździerz Rak, zestaw przeciwlotniczy Poprad i wyrzutnia rakietowa Langusta zaprezentują się uczestnikom państwowego marszu organizowanego przez władze 11 listopada w Warszawie z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

MON w komunikacie "zaprasza na wspólny Biało-Czerwony Marsz 11 listopada" odbywający się pod hasłem "Dla Ciebie Polsko" i "organizowany pod patronatem narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy".

Marsz ma wyruszyć o 15 z ronda Romana Dmowskiego, przejść Alejami Jerozolimskimi, Mostem Księcia Józefa Poniatowskiego i zakończyć się na Rondzie Waszyngtona. Tą samą trasą miał przebiegać zaplanowany wcześniej Marsz Niepodległości, zakazany przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz 7 listopada, która to decyzja została uchylona przez sąd okręgowy 8 listopada.
 
"Marsz otworzą  pojazdy  wojskowe, kompania reprezentacyjna Wojska Polskiego, orkiestra oraz żołnierze reprezentujący wszystkie formacje Sił Zbrojnych RP niosący symboliczne 100 flag" - informuje MON.

"Za kolumnami wojskowymi i pododdziałami Wojska Polskiego przejdą uczestnicy marszu" - dodaje MON.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA