Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 28.09.2015 20:59 Publikacja: 28.09.2015 20:59
O stanie polskiej hematoonkologii dyskutowali w redakcji „Rzeczpospolitej” farmakoekonomiści, hematolodzy, przedstawiciele systemu ochrony zdrowia, politycy, psycholodzy i pacjenci. Od lewej: dr Katarzyna Korpolewska – psycholog z Profesja Consulting; dr Krzysztof Łanda – prezes fundacji Watch Health Care; prof. Krzysztof Giannopoulos – Zakład Hematoonkologii Doświadczalnej UM w Lublinie; dr Janusz Meder – prezes Polskiej Unii Onkologii; prof. Jan Maciej Zaucha – hematolog z Gdyńskiego Centrum Onkologii Szpitala Morskiego; dr Wojciech Matusewicz – prezes Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji; red. Krzysztof Michalski – Polskie Radio; prof. Dariusz Wołowiec – Konsultant Krajowy w dziedzinie hematologii; prof. Wiesław Jędrzejczak – Katedra i Klinika Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych WUM; Tomasz Latos – poseł PiS, przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, Andrzej Śliwczyński – Narodowy Fundusz Zdrowia; dr Leszek Borkowski – prezes fundacji Razem w Chorobie; Jacek Gugulski – prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pomocy Chorym Na Przewlekłą Białaczkę Szpikową
Foto: Fotorzepa/Robert Gardziński
Zachorowalność na nowotwory układu krwiotwórczego i chłonnego w ciągu ostatnich trzech dekad wzrosła dwukrotnie. Stanowią one obecnie około 10 proc. wszystkich wykrywanych nowotworów w Polsce. Z tą diagnozą mierzy się każdego roku ok. 20–30 tys. chorych.
Podczas debaty „Hematoonkologia – wyzwania terapeutyczne, rozwiązania systemowe", która odbyła się w redakcji „Rzeczpospolitej", o stanie polskiej hematoonkologii, sukcesach medycyny, barierach dostępu do innowacyjnych metod leczenia rozmawiali farmakoekonomiści, hematolodzy, przedstawiciele systemu, politycy, psycholodzy i pacjenci.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Pod koniec czerwca Rada ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Ochrony Konsumentów (EPSCO) zatwierdził...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Alkohol i nikotyna wywołują negatywne skutki zdrowotne, społeczne i ekonomiczne. W jaki sposób przeciwdziałać te...
Skumulowane koszty ustawy o minimalnym wynagrodzeniu dla pracowników ochrony zdrowia w tym roku pochłoną jedną c...
Każdego dnia w Polsce 160 osób umiera przedwcześnie z powodu otyłości. Choroba powoduje ponad 200 powikłań, z kt...
Czy jedzenie późno w ciągu dnia rzeczywiście utrudnia utratę wagi? To pytanie pojawia się często, gdy ktoś chce...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas