Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała do Sądu Najwyższego wnioski o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorkom: Ewie Wrzosek – prokuratorowi Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów oraz Małgorzacie M. – prokuratorowi Prokuratury Rejonowej Warszawa Żoliborz w Warszawie.

Wnioski zostały złożone w toku śledztwa związanego z ujawnieniem osobom nieuprawnionym informacji z prowadzonych postępowań karnych.

Czytaj więcej

Prokuratura chce postawić zarzuty Ewie Wrzosek

Prokurator Okręgowy w Warszawie podjął decyzję o zawieszeniu prok. Ewy Wrzosek i prok. Małgorzaty M. w czynnościach służbowych na sześć miesięcy. - Nie wiem, dlaczego wczoraj mi tej decyzji nie przekazano - przyznała Ewa Wrzosek w rozmowie z TVN24. - Na pewno tę decyzję zaskarżę - zapewniła, dodając, że "nie wie, czym ona jest spowodowana".

W czwartek Wrzosek zaprzeczyła zarzutom i podważała treść SMS-ów, które rzekomo miała wysłać. Jej telefon był inwigilowany Pegasusem. „Pegasus daje możliwość manipulowania treściami tam znajdującymi się, nanoszenia nowych danych i usuwania danych, które tam były dostępne” – mówiła Wrzosek w TVN 24.

– Jesteśmy pewni autentyczności tych wpisów, przebadał je biegły na wszelkie sposoby. Są złożone w Sądzie Najwyższym – powiedział "Rzeczpospolitej" prok. Marcin Lorenc, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Czytaj więcej

Niezależni prokuratorzy chcą wyjaśnień od Ewy Wrzosek

Czytaj więcej

Wojciech Tumidalski: Cień pegasusa, smak owoców z zatrutego drzewa