– System zintegruje je w jednej wirtualnej sieci. Radcowie i aplikanci będą mogli wiele swoich spraw samorządowych załatwić przez Internet. Ich dane zostaną przy tym należycie zabezpieczone. Jest to nie tylko platforma informatyczna łącząca izby okręgowe i Krajową Radę, pozwalająca na zarządzanie informacjami, ale i system integracji środowiska radców – podkreśla Maciej Bobrowicz, prezes KRRP.
System ułatwi zarządzanie pracą okręgowych izb radców prawnych, pomoże radcom prawnym i aplikantom, usprawni przebieg aplikacji, ograniczy obieg dokumentów papierowych. Następnym etapem – najpierw w Krajowej Radzie – będzie ich digitalizacja.
Rozwiązania mają być podobne do systemu, który w 2008 r. Confido wdrożyła w warszawskiej izbie radców. Będzie składał się z pięciu modułów: sprawy administracyjno-samorządowe; aplikacje; szkolenia zawodowe; postępowania dyscyplinarne; ekstranet.
– Po zalogowaniu się każdy radca za pomocą własnego konta będzie mógł komunikować się zarówno z krajową, jak i swoją terytorialną radą. Także organy samorządu będą mogły dotrzeć do członków samorządu z informacjami i ogłoszeniami – tłumaczy Maciej Bobrowicz.
W tymże module znajdować się też będzie dostępna dla osób spoza samorządu wyszukiwarka kancelarii radcowskich. Zawarte w niej informacje: nazwa, siedziba, numer telefonu, adres e-mail, wysokość ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, a także dziedziny prawniczej specjalizacji, pozwolą poszukującym odnaleźć właściwego prawnika.