Aktualizacja: 10.05.2025 10:49 Publikacja: 24.11.2022 17:51
Foto: Adobe Stock
Tak wynika z założeń do projektu nowelizacji ustawy o pomocy społecznej oraz niektórych innych ustaw, które zostały właśnie opublikowane w wykazie prac rządu. Przewidują one wprowadzenie regulacji umożliwiającej świadczenie usługi wsparcia krótkoterminowego przez domy pomocy społecznej. Będzie ona przeznaczona dla osób, które ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność potrzebują tego rodzaju pomocy.
Z założeń do projektu wynika, że usługa wsparcia krótkoterminowego w formie pobytu całodobowego będzie mogła zostać przyznana na czas określony, nie dłuższy jednak niż 30 dni w roku (z możliwością przedłużenia o kolejne 30 dni). Ale to nie wszystko. Dostępna będzie też usługa wsparcia krótkoterminowego w formie dziennej, która ma funkcjonować w wymiarze nie mniejszym niż 4 godziny dziennie i nie większym niż 12 godzin dziennie, nie dłużej niż 30 dni w roku (także z możliwością przedłużenia wsparcia maksymalnie o 30 dni). Łącznie, niezależnie od formy, nie będzie mogła przekroczyć 60 dni w roku kalendarzowym.
Mój klient nie przyznał się do zarzucanych mu czynów; złożył oświadczenie dotyczące swojej kondycji zdrowotnej –...
Rzecznik Praw Pacjenta wypłaci pacjentowi najwyższą możliwą do przyznania sumę świadczenia kompensacyjnego z Fun...
Sąd Najwyższy uznał w środę częściowo skargi Karola Nawrockiego i Marka Jakubiaka, którzy zakwestionowali niektó...
Czy złożenie w akcie notarialnym nieprawdziwego oświadczenia stanowi przestępstwo? Sprawę, na kanwie historii z...
Wiemy, że maturzyści i ósmoklasiści często pragną sprawdzić swoje odpowiedzi zaraz po zakończeniu egzaminu. Dzię...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas