Ze znalezieniem w Danii zatrudnienia na pewno nie powinni mieć problemu polscy lekarze, pielęgniarki, pracownicy opieki społecznej, kucharze, kelnerzy i pracownicy rolni. Dość oryginalną pracę można dostać przy pielęgnacji bożonarodzeniowych drzewek czy układaniu adwentowych wianków.
Chcąc się zatrudnić w tym kraju legalnie, należy najpierw uzyskać w urzędzie imigracyjnym pozwolenie na pobyt, a później na pracę. Istnieje jednak 1400 tzw. zawodów deficytowych, np. profesje budowlane czy medyczne, w których to ostatnie nie jest konieczne.
Umowa o pracę może mieć formę pisemną lub ustną. Pierwsza z nich jest niezbędna, jeżeli została zawarta na dłużej niż miesiąc, a tygodniowy czas pracy wynosi więcej niż osiem godzin. Każda umowa musi określać: warunki wynagrodzenia, miejsce i czas pracy, wymiar urlopu, okres wypowiedzenia. Jeżeli jej termin jest określony, to nie może być dłuższy niż trzy miesiące.
Tygodniowy czas pracy w Danii wynosi 37 godzin. Każdemu przysługuje 11 godzin wypoczynku na dobę oraz jeden cały dzień wolny raz na siedem dni. Osoby poniżej 18. roku życia nie mogą pracować w godzinach nocnych.
Pracownikowi z rocznym stażem przysługuje 30 dni urlopu wypoczynkowego. Kobiety mają prawo do miesięcznego urlopu przed urodzeniem dziecka i do dwutygodniowego po porodzie oraz 12 tygodni urlopu macierzyńskiego. Istnieje też dziesięciotygodniowy urlop rodzicielski (na dzieci do ośmiu lat), który może dostać albo ojciec, albo matka.