Anna Grabowska

Wszystkie dzieci pani Beatki

Trzy małe dziewczynki szukały domu. Córki mojej byłej wychowanki z domu dziecka. Nie pytaliśmy, co i jak, tylko ile mają lat. Najmłodsza – 2 latka i 8 miesięcy. A ile mamy czasu na zastanowienie? A tak ze dwie, trzy godziny.

Dlaczego mężczyźni popełniają samobójstwa?

Na 14 samobójstw, do których każdego dnia dochodzi w Polsce, aż 12 popełniają mężczyźni, ostatnio coraz młodsi. Mężczyznom trudniej jest mówić o emocjach i problemach, prosić o pomoc i okazywać słabość.

Czeczeńska imigrantka: trzeba szanować to miejsce, gdzie mieszkasz

Mam 41 lat. Kiedy w Czeczenii wybuchła wojna, miałam 13. Zostawiłam swój kraj i od 11 lat mieszkam w Polsce. Wyszłam za mąż, urodziłam dzieci, zmarło mi dziecko, dużo przeżyłam, ale nic nie było ważniejsze niż wojna. I wiem, że w moim życiu już nic ważniejszego nie może się zdarzyć. Jest wojna i reszta twojego życia, rozumiesz? – pyta Aisza, rozpoczynając swoją opowieść.

Czynności restrukturyzacyjne z udziałem spółki kapitałowej bez PCC

Wniesienie do spółki komandytowo-akcyjnej w zamian za jej akcje przedsiębiorstwa innej spółki kapitałowej jest wyłączone z podatku od czynności cywilnoprawnych. Tak uznał minister finansów w interpretacji ogólnej.

Odsetki od środków na rachunku bankowym

Zdaniem fiskusa termin „pożyczka" odnosi się także do wszelkiego rodzaju transakcji, w których występuje czynność przekazania kapitału z obowiązkiem jego zwrotu, za które pobiera się wynagrodzenie w postaci odsetek.

Reklamowy nośnik w rękach artystów

Artystyczne animacje, grafikę i multimedialne filmy zobaczymy zamiast reklam na reklamowym wyświetlaczu nad cepelią

Do pracy na Węgrzech zniechęca trudny język i niewielkie płace

Jednym z krajów, w którym Polacy mogą pracować bez zezwolenia, są Węgry. Rzadko kto jednak zna na tyle dobrze węgierski

Załóż firmę w Nadrenii Północnej-Westfalii, to uda ci się teraz wyprzedzić konkurencję

Polskie przedsiębiorstwa jako miejsce aktywności gospodarczej w Niemczech najczęściej wybierają Nadrenię Północną-Westfalię. Sprzyjają temu korzystne przepisy dotyczące zakładania firm i udzielania kredytów, a także przychylność władz

Podatek od gminnej infrastruktury obciąża firmę, która ją buduje

Przedsiębiorcy budujący drogi czy instalujący uliczne oświetlenie na potrzeby gminnego budownictwa mieszkaniowego muszą z własnej kieszeni płacić o 15 procent wyższy VAT. Gminy nie godzą się bowiem na podwyżkę ceny

Sprzedaż działki przez prowadzących firmę

Jeśli małżonkowie prowadzą wspólnie działalność gospodarczą, to gdy kupią np. dom na potrzeby prywatne, często później przy ich sprzedaży nie wiedzą, czy powinni taką transakcję opodatkowywać