Premiera to już nie tylko przedstawienie. To cały cykl przygotowań do niej. TR Warszawa przed pierwszymi spektaklami „T.E.O.R.E.M.A.T.U.” Grzegorza Jarzyny, inspirowanego twórczością Pasoliniego, przypomniał twórczość włoskiego reżysera skandalisty. Przegląd jego filmów zakończył się w ubiegły weekend trzydniową konferencją, w której uczestniczył m.in. Ninetto Davoli – aktor Pasoliniego.
W Dramatycznym 31 stycznia rozpocznie się projekt „Winter of Love – Tydzień Miłości”. Jego finałem będzie premiera „Fragmentów dyskursu miłosnego” Rolanda Barthesa. Przeniesienie na scenę książki francuskiego strukturalisty, który wychodząc od „Cierpień młodego Wertera”, pisze o doświadczeniu miłości i erotyzmu, podjął się Radosław Rychcik.
Wcześniej jednak Dramatyczny otworzy się na dwie noce (29 i 30 stycznia) dla odważnych, którzy zdecydują się na wizytę w „Sex-shopie”. Projekt ma odczarować wstydliwe tematy i odkryć język, jakim można mówić o erotyzmie współcześnie.
– Wydarzenia zaplanowane przez nas w tym projekcie ogniskują się wokół tematyki miłości, seksu, cielesności, czyli wokół tematów tabu – przyznaje Katarzyna Szustow, tłumacząc jednocześnie: – Chcemy, żeby Teatr Dramatyczny był miejscem, gdzie o ważnych tematach się dyskutuje, a nie pomija je milczeniem albo zażenowaniem.
Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego działa jak małe centrum kultury, mimo braku własnej sceny. Zaprasza na koncerty w nietypowych miejscach, organizuje wykłady i instalacje artystyczne. Istnieje nawet w komunikacji miejskiej. Specjalnie pisaną dla niego przez młodych twórców „Miejską Powieść Odcinkową” można znaleźć w tramwajach i autobusach kilku miast.