Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 22.03.2015 21:00 Publikacja: 22.03.2015 21:00
Wzrost zatrudnienia utrzymuje się na stałym poziomie, może nie rewelacyjnym, ale zapewniających poprawę – mówili ekonomiści.
Foto: materiały prasowe
Rafał Benecki, główny ekonomista ING Banku Śląskiego. Jest absolwentem Queen Mary College na University of London oraz Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Był także stypendystą rządu brytyjskiego w ramach programu Joseph Conrad. Jako ekonomista bankowy i strateg rynków finansowych pracuje od stycznia 2001 r. Zanim w 2005 r. dołączył do zespołu ING, kierował biurem analiz makroekonomicznych w Banku Millennium. Był nagradzany w konkursie na najlepszego analityka makroekonomicznego organizowanym przez „Rzeczpospolitą” i Narodowy Bank Polski.
Foto: materiały prasowe
Paweł Durjasz, główny ekonomista PZU, Absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Uniwersytetu Sztokholmskiego. Zanim trafił do PZU, pracował w Narodowym Banku Polskim w departamencie analiz i badań oraz w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. Jest członkiem Rady Gospodarczej przy Premierze, w której opiniuje projekty regulacji prawnych oraz ocenia realizację celów gospodarczych i społecznych rządu.
Foto: materiały prasowe
Janusz Jankowiak, główny ekonomista Polskiej Rady Biznesu. Jest absolwentem Wydziału Handlu Zagranicznego SGPiS (obecnie SGH) i stypendystą Komisji Europejskiej (Bruksela, Lizbona). Współzałożyciel i członek pierwszego zarządu Polskiego Stowarzyszenia Ekonomistów Biznesu. Od 2001 r. był głównym ekonomistą BRE Banku. Pełnił funkcję doradcy wicepremiera Jerzego Hausnera i premiera Donalda Tuska. Dwukrotnie zwyciężał w konkursie „Analityk Makroekonomiczny Roku” organizowanym przez „Rzeczpospolitą” i NBP. W ubiegłorocznej edycji najtrafniej prognozował poziom rachunku bieżącego.
Foto: materiały prasowe
Łukasz Tarnawa, główny ekonomista BOŚ Banku. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu w Derby i Uniwersytetu Staffordshire w Wielkiej Brytanii. Z bankowością jest związany od 1998 roku. Do 2011 roku pracował w PKO BP. Od niemal czterech lat stoi na czele biura analiz makroekonomicznych BOŚ Banku, gdzie objął także funkcję głównego ekonomisty. Może pochwalić się czołowymi prognozami w konkursie Narodowego Banku Polskiego i „Rzeczpospolitej" na najlepszego analityka makroekonomicznego. Jest zwycięzcą ubiegłorocznej edycji konkursu.
Foto: materiały prasowe
To główne wnioski płynące z debaty makroekonomicznej zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą". Do naszej redakcji zaprosiliśmy czterech ekonomistów, aby omówić bieżące wskaźniki i wydarzenia gospodarcze.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wspólne europejskie zamówienia są nie tylko tańsze, ale także tworzą jednolite standardy technologiczne i intero...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Pilnie potrzebujemy stworzyć jednolity europejski rynek obrony. Wspólne zakupy obronne są nie tylko tańsze, ale...
O roli aplikacji bankowych w dostępie do usług publicznych i znaczeniu sztucznej inteligencji w ochronie danych...
Musimy zapewnić w Polsce energię po akceptowalnych dla klienta cenach. A gaz w kombinacji z OZE może stworzyć pr...
Polisa, która rekompensuje straty związane z cyberatakami ma przyszłość, będzie zyskiwała na znaczeniu – mówi Ja...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas