Robert Biedroń do kobiet: Jeśli facet chce głosować na Konfederację nie idźcie z nim do łóżka

Dla nas jako Lewicy najważniejsze w tym Marszu było żeby stanąć na jednej scenie i dać ludziom nadzieję, że współpracujemy i po wyborach chcemy współtworzyć rząd - mówił w TVN24 europoseł i jeden z liderów Nowej Lewicy, Robert Biedroń.

Publikacja: 02.10.2023 07:56

Robert Biedroń

Robert Biedroń

Foto: TV.RP.PL

- Wszystkich nas wzmocni. Wczoraj milion ludzi zobaczyło się, mogło się dotknąć, zobaczyć, że nie są sami przeciwko temu całemu draństwu, które wyprawia PiS. Myślę, że to był ważny moment dla całej opozycji, zwłaszcza, że padła deklaracja o tym, że chcemy współtworzyć w przyszłości rząd - mówił Biedroń.

Robert Biedroń o Marszu Miliona Serc: Wyborcy

Na uwagę, że marsz organizowała KO i to na nią spada splendor związany z marszem, Biedroń odparł,  że "patrząc na wspaniałe, mocne wystąpienie Włodzimierza Czarzastego myślę, że tym splendorem wszyscy się podzieliliśmy". Czarzasty wygłosił przemówienie przed rozpoczęciem marszu, na Rondzie Dmowskiego, występując po Donaldzie Tusku i Rafale Trzaskowskim.

Czytaj więcej

Opozycja mówi o przyszłości, PiS straszy powrotem Tuska. Co zmieniła wyborcza superniedziela?

- Myślę, że wszyscy podzieliliśmy się odpowiedzialnością nie tylko za ten marsz, ale też za przyszłość Polski. To jest najważniejsze. My musimy dzisiaj jako opozycja grać jako dobrze zgrana orkiestra. Musimy w wyborach zwyciężyć, a potem utworzyć rząd - dodał.

1 mln

Tyle osób uczestniczyło w niedzielnym marszu według stołecznego ratusza

- Myślę, że wyborcy opozycji czekali na ten moment, by padła jasna deklaracja, że współpracujemy, idziemy obok siebie w tych wyborach, wspólnie po zwycięstwo. A po tym zwycięstwa utworzymy wspólnie rząd. To wczoraj się wydarzyło. To był ten moment, na który wszyscy czekali - mówił też Biedroń. Przed rozpoczęciem marszu taką deklarację przedstawił właśnie Biedroń.

Według szacunków stołecznego ratusza w Marszu Miliona Serc, organizowanym przez PO w Warszawie, wzięło udział milion osób. TVP, powołując się na "nieoficjalne dane policji" podało, że ulicami Warszawy maszerowało 100 tys. osób. Onet szacuje, że w marszu uczestniczyło 600-800 tysięcy osób.

W marszu nie wzięli udział liderzy Trzeciej Drogi - Władysław Kosiniak-Kamysz i Szymon Hołownia.

Robert Biedroń: Trzeba otoczyć kordonem sanitarnym Konfederację i PiS

- Dla nas jako Lewicy najważniejsze w tym Marszu było żeby stanąć na jednej scenie i dać ludziom nadzieję, że współpracujemy i po wyborach chcemy współtworzyć rząd. To było dla nas najważniejsze. Byliśmy tam, aby ludzie zobaczyli, że współpracujemy ze sobą i chcemy współrządzić - mówił też europoseł Lewicy.

Czytaj więcej

Reuters o Marszu Miliona Serc: Setki tysięcy osób na wiecu opozycji w Warszawie

Biedroń był pytany dlaczego Lewicy tak bardzo zależy na tej deklaracji o współrządzeniu i o to, czy Lewica nie obawia się, iż po wyborach układ parlamentarny będzie taki, iż ktoś uzna, że opozycja pójdzie "bardziej na prawo" (sugestia, że mogłaby stworzyć koalicję z Konfederacją - red.).

- Ja jako lewicowiec, i myślę, że wiele osób lewicy chciałoby usłyszeć tę deklarację, że nie powstanie żaden rząd z Konfederacją. Konfederację i PiS trzeba otoczyć demokratycznym kordonem sanitarnym - odparł Biedroń.

- Musimy wszystko zrobić, aby Konfederację zepchnąć pod próg wyborczy, żeby Konfederacja nie weszła do parlamentu - dodał. - Wtedy będziemy mieli pewność, że nikogo ręka nie będzie świerzbiła, żeby tę koalicję z Konfederacją zawrzeć. To jeszcze jest wszystko przed nami. Jeżeli jakiś facet wam mówi, że chce głosować na Konfederację, dziewczyny nie idźcie z nimi do łóżka. Ich trzeba nastraszyć - podkreślił.- Wszystkich nas wzmocni. Wczoraj milion ludzi zobaczyło się, mogło się dotknąć, zobaczyć, że nie są sami przeciwko temu całemu draństwu, które wyprawia PiS. Myślę, że to był ważny moment dla całej opozycji, zwłaszcza, że padła deklaracja o tym, że chcemy współtworzyć w przyszłości rząd - mówił Biedroń.

Robert Biedroń o Marszu Miliona Serc: Wyborcy

Pozostało 90% artykułu
2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Subskrybuj
Wybory
Wybory samorządowe 2024: Oficjalnie: Jacek Sutryk musi walczyć w II turze
Materiał Promocyjny
Jak wykorzystać potencjał elektromobilności
Wybory
Wybory samorządowe 2024: PiS w siedzibie partii świętuje sukces. Na scenie pojawił się Jacek Kurski
Wybory
Wybory samorządowe 2024: PiS wygrywa w kraju, ale traci władzę w województwach
Wybory
Wybory samorządowe 2024. Jarosław Kaczyński: Nasze zwycięstwo to zachęta do pracy, a chcieli nas już chować
Wybory
Wybory samorządowe 2024: Frekwencja do godziny 17 niższa niż pięć lat temu