Szanowny Panie Prezydencie, z wielkim smutkiem i bólem przyjąłem Pańską decyzję o odebraniu Orderu Orła Białego, najwyższego polskiego orderu państwowego, Prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu – pisze emerytowany profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
W sporze o nadanie przez Wołodymyra Zełenskiego nazwy „bohaterów UPA” za sprawą Karola Nawrockiego wykonaliśmy gest, który rozumiemy głównie my. Po stronie zysków oprócz połechtania narodowej dumy nie możemy sobie zapisać wiele więcej.