Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 11.07.2025 16:12 Publikacja: 27.11.2024 19:00
Foto: Adobe Stock
Z racji niezbyt atrakcyjnego kalendarza makroekonomicznego w środę rynek walutowy poruszał się takt zmian dolara na globalnym rynku. Ten od początku tracił na wartości. Rano jeszcze ruch ten był stosunkowo nieduży. W drugiej części notowań przybrał na sile. Główna para walutowa EUR/USD rosła o 0,7 proc. przebijając poziom 1,05.
- Dzisiaj widać, że inwestorzy szukali pretekstów do osłabienia dolara. Publikowane dane z USA wypadły mieszanie - przy okazji rewizji danych o PKB za III kwartał dostaliśmy niższy odczyt PCE Core (2,1 proc. k/k zamiast 2,2 proc. k/k), ale dane o cotygodniowym bezrobociu były minimalnie lepsze (213 tys.). Rynek dostał słabsze dane Chicago PMI (spadek do 40,2 pkt. w listopadzie), ale zgodne z rynkiem dane PCE Core za październik (0,3 proc. m/m i 2,8 proc. r/r). Mimo tego dolar osłabił się, a oczekiwania, co do grudniowej obniżki stóp przez Fed o 25 punktów bazowych wzrosły do 68 proc. - wskazuje Marek Rogalski, analityk DM BOŚ.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Bitcoin, najpopularniejsza kryptowaluta, ustanowił nowy rekord. Po raz pierwszy w historii jego notowania przekr...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Złoty w środę nieznacznie tracił na wartości, głównie przez dolara.
Środowy poranek na rynku walutowym przyniósł niewielkie wahania złotego. Czy handel rozrusza się w kolejnych god...
Słaby dolar i umacniający się złoty. Rynek walutowy wraca do znanego scenariusza.
Poniedziałek stał pod znakiem kontrolowanej przeceny złotego. Odpowiadał za to głównie silniejszy dolar.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas