Nowi partnerzy w EY

Z dniem 1 lipca 2014 r. do grona partnerów EY dołączyło pięć osób: Anna Kicińska, Piotr Popowski, Marek Rozkrut, Bartłomiej Smolarek i Paweł Tynel.

Publikacja: 02.07.2014 18:03

Paweł Tynel, Marek Rozkrut, Anna Kicińska, Piotr Popowski, Bartłomiej Smolarek

Paweł Tynel, Marek Rozkrut, Anna Kicińska, Piotr Popowski, Bartłomiej Smolarek

Foto: Informacja Prasowa

W sumie w firmie doradczej EY pracuje obecnie 51 partnerów.

Anna Kicińska

specjalizuje się w doradztwie rynku nieruchomości, zwłaszcza w zakresie wycen oraz analiz portfeli nieruchomości. Przeprowadzała wyceny nieruchomości na zlecenia dużych korporacji w całej Polsce, w ramach projektów dotyczących zarówno nieruchomości prywatnych jak i portfeli inwestycyjnych klientów instytucjonalnych. Dodatkową dziedziną specjalizacji jest opracowywanie strategii w zakresie zarządzania portfelami nieruchomości dla dużych polskich i międzynarodowych korporacji, posiadających znaczące aktywa w postaci nieruchomości.

Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, specjalność: Inwestycje i Nieruchomości, Podyplomowego Studium Wycen Nieruchomości Politechniki Warszawskiej oraz Podyplomowego Studium w zakresie Wyceny i Zarządzania Nieruchomościami zorganizowanego przez Sheffield Hallam University w Wielkiej Brytanii. W 1997 roku uzyskała tytuł Rzeczoznawcy Majątkowego. W 2001 roku została członkiem międzynarodowej organizacji doradców nieruchomości The Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS).

Bartłomiej Smolarek

od 5 lat jest liderem Zespołu Fuzji i Przejęć. Doradzał w wielu transakcjach - bądź po stronie sprzedającej, bądź po kupującej. Ma doświadczenie w modelowaniu i wycenach. Przeprowadzał liczne procesy due dilligence. Wiele przeprowadzonych przez niego projektów mialo charakter transgraniczny / regionalny.

Specjalizuje się w transakcjach typu distressed, a w szczególności w sprzedaży Consumer Non Performing Loans. Bartek przeprowadzał takie transakcje w 12 krajach, a ich łączna wartość przekroczyła 3 mld euro. Ponadto, ma doświadczenie w projektach w branży finansowej, technologicznej, energetycznej, transportowej, samochodowej, czy deweloperskiej. Ostatnio często współpracuje z eCommerce.

Uzyskał tytuł magistra na Wydziale Finansów i Bankowości w SGH. Jest także absolwentem prawa. Przez kilka lat wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim w Instytucie Prawa Cywilnego. Obecnie pisze doktorat na tej uczelni z zakresu sekurytyzacji. Jest także autorem publikacji w Przeglądzie Prawa Handlowego, współautorem Encyklopedii Rachunkowości wydawnictwa LexisNexis oraz komentatorem w licznych mediach biznesowych.

Marek Rozkrut

posiada kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu badań i analiz makroekonomicznych, w tym w ocenie ekonomicznych skutków regulacji. Nadzoruje prace Zespołu Analiz Ekonomicznych, który zajmuje się opracowywaniem analiz ekonomicznych, w szczególności dotyczących powiązań pomiędzy przedsiębiorstwami lub branżami a otoczeniem gospodarczym i regulacyjnym. Dodatkowo Marek pełni funkcję Dyrektora Programu Sprawne Państwo. Jest także wykładowcą SGH.

W latach 2009 – 2012 był dyrektorem Departamentu Polityki Finansowej, Analiz i Statystyki w Ministerstwie Finansów. Pełnił także funkcję przewodniczącego polskiej delegacji przy Komitecie Polityki Ekonomicznej OECD. Wcześniej pracował w Narodowym Banku Polskim – najpierw w Departamencie Analiz Makroekonomicznych i Strukturalnych, następnie w Biurze ds. Integracji ze Strefą Euro, gdzie kierował pracami Zespołu Badań i Analiz Zagranicznych.

Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, gdzie uzyskał odpowiednio tytuł magistra i doktora nauk ekonomicznych. Studiował także w Grand Valley State University (Michigan, USA) oraz w Hiroshima University of Economics (Japonia). Jest autorem licznych publikacji zarówno w polskich, jak i międzynarodowych czasopismach naukowych.

Paweł Tynel

jest liderem zespołu doradztwa podatkowego EY w biurach w Krakowie i Katowicach. Jest on również szefem zespołu wspierającego inwestorów krajowych i zagranicznych w ubieganiu się o pomoc publiczną z funduszy UE oraz ze środków budżetowych. Specjalizuje się w negocjacjach pakietów pomocy publicznej dla największych inwestycji zagranicznych w Polsce. Ma 12-letnie doświadczenie związane z doradztwem przy wykorzystaniu funduszy strukturalnych UE oraz prowadzeniem działalności na terenie specjalnych stref ekonomicznych. W EY pracuje od 2002 roku.

W swojej praktyce prowadził wiele projektów dotyczących procesu wyboru lokalizacji inwestycji uwzględniających – obok zachęt inwestycyjnych – także czynnik dostępu do wykwalifikowanych kadr, koszty pracy, aspekty logistyczne, jak również współpracę z lokalnymi władzami oraz sektorem naukowym.

Ukończył Szkołę Główną Handlową na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne. Był stypendystą na Uniwersytecie w Nijmegen (Holandia). Jest autorem szeregu publikacji oraz artykułów na temat pomocy publicznej oraz zachęt inwestycyjnych, włączając w to raport „Specjalne Strefy Ekonomiczne po 2020 roku" oraz „Poland – a true special economic zone".

Piotr Popowski

jest liderem Grupy Poprawy Efektywności w ramach polskiego Działu Rynków Finansowych. Jest ekspertem w dziedzinie bankowości detalicznej, w obszarze marketingu i sprzedaży, systemów CRM, informacji zarządczej oraz zarządzania siecią sprzedaży. Specjalizuje się w dużych projektach transformacyjnych i ma praktyczne doświadczenie we wdrażaniu skomplikowanych programów poczynając od projektów aktywizacji sprzedaży skierowanych do całej sieci oddziałowej aż po integrację firm w ramach Fuzji i Przejęć.

Posiada liczne tytuły naukowe: magistra fizyki z Uniwersytetu Warszawskiego, magistra i doktora astronomii z The Ohio State University oraz doktora habilitowanego z Uniwersytetu Warszawskiego.

Sądy i trybunały
Ważna opinia z TSUE ws. neosędziów. Nie spodoba się wielu polskim prawnikom
Sądy i trybunały
Będzie nowa ustawa o Sądzie Najwyższym. Ujawniamy plany reformy
Matura i egzamin ósmoklasisty
Matura i egzamin ósmoklasisty 2025 z "Rzeczpospolitą" i WSiP
ZUS
Kolejny pomysł zespołu Brzoski: ZUS rozliczy składki za przedsiębiorców
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Prawo w Polsce
Od 1 maja rusza nowy program bezpłatnych badań. Jak z niego skorzystać?
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne