IPF jest notowana na zasadzie dual listingu na londyńskiej i warszawskiej giełdzie papierów wartościowych.
Nowe dłużne instrumenty finansowe, o nominalnej wartości 200 mln PLN, zostały wyemitowane w trybie oferty publicznej z wyłączeniem prospektu emisyjnego. Obligacje notowane są od dnia 29 czerwca 2015 roku w Alternatywnym Systemie Obrotu prowadzonym przez GPW w Warszawie (ASO GPW) oraz BondSpot SA w ramach rynku Catalyst.
Z danych podawanych przez GPW w Warszawie wynika, że wartość emisji obligacji notowanych na rynku Catalyst wyniosła na koniec czerwca 2015 r. 67,0 mld zł, co oznacza wzrost o 1,2% rok do roku.
„Pozyskanie kapitału przez GPW może być dobrym sposobem na zdywersyfikowanie źródeł finansowania, szczególnie dla spółek, które mogą pochwalić się renomą i wysokimi ratingami. W przypadku przedsiębiorstw działających na rynkach Europy Środkowo – Wschodniej nie bez znaczenia z punktu widzenia biznesowego jest także fakt, że wraz z wejściem spółki na GPW rośnie jej wiarygodność na rynku lokalnym. Samo wprowadzenie papierów wartościowych, np. obligacji spółki na rynek Catalyst wiąże się z obowiązkami informacyjnymi, a to zwiększa wiarygodność podmiotu, co może mieć znaczenie m.in. przy współpracy z instytucjami finansowymi przy negocjacjach umowy kredytowej i partnerami lokalnymi" – podkreśla Jakub Rachwol z kancelarii CMS.
Pozyskane środki grupa IPF, która specjalizuje się w udzielaniu pożyczek gotówkowych, zamierza przeznaczyć na bieżące operacje. IPF prowadzi działalność w Polsce, na Litwie, w Rumunii, Bułgarii, Czechach, na Słowacji i Węgrzech oraz w Meksyku, a w ramach usług cyfrowych obecna jest także w Finlandii, Estonii na Łotwie oraz w Australii. W Polsce do grupy International Personal Finance należy firma Provident Polska SA.