Reklama
Rozwiń
Reklama

Jedna lista adwokatów i radców prawnych z danymi kontaktowymi w sądzie

Od lipca bronić z urzędu będą nie tylko adwokaci, ale i radcy prawni. Ich nazwiska i dane kontaktowe znajdą się na jednej liście przygotowanej przez sąd.

Aktualizacja: 19.06.2015 07:56 Publikacja: 19.06.2015 07:09

Jedna lista adwokatów i radców prawnych z danymi kontaktowymi w sądzie

Foto: rp.pl

W Dzienniku Ustaw właśnie ukazało się rozporządzenie w tej sprawie. Wejdzie w życie 1 lipca wraz z nowym, kontradyktoryjnym procesem karnym.

Obrona będzie świadczona przez adwokatów i radców prawnych. Prezesi sądów przygotują ułożoną w porządku alfabetycznym listę obrońców składającą się z dwóch części A i B. W pierwszej (A) znajdą się adwokaci i radcy uprawnieni do obrony z siedzibą na obszarze właściwości danego sądu, deklarujących gotowość udzielania oskarżonym pomocy prawnej z urzędu. W części drugiej (B) pozostali adwokaci i radcy. Na liście znajdzie się też adres do doręczeń, numer telefonu, telefaksu lub adres poczty elektronicznej oraz tytuł zawodowy adwokata i radcy prawnego.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Sądy i trybunały
Karol Nawrocki zablokował nominacje 46 sędziów. Czy prezydent mógł to zrobić?
Podatki
Darowizna od rodzica powinna iść na konto dziecka. Bo fiskus ją opodatkuje
Praca, Emerytury i renty
Wiek emerytalny jest, ale brakuje stażu pracy. Czy jest szansa na emeryturę z ZUS?
Nieruchomości
Będą ważne zmiany w prawie budowlanym? „Żółta kartka” zamiast blokady inwestycji
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Prawo rodzinne
Szybki rozwód bez sądu będzie możliwy. Rząd przyjął projekt
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama