Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 11.03.2019 15:28 Publikacja: 11.03.2019 15:10
B737 MAX 7
Foto: materiały prasowe
Ethiopian Airlines uziemił do odwołania 4 samoloty B737 MAX 8, chiński urząd polecił liniom lotniczym zaprzestać do godz. 18 czasu miejscowego (10.00 GMT) używania wszystkich 96 samolotów tego typu. Zapowiedział, że powiadomi, kiedy będą mogły wznowić ich eksploatowanie po skontaktowaniu się z Boeingiem i Federalnym Urzędem Lotnictwa (FAA) w USA, że zapewniają bezpieczeństwo lotów.
Polski przewoźnik oświadczył, że samoloty B737 MAX 8 użytkowane przez LOT są w pełni sprawne i wykonywane przez nich rejsy spełniają wszelkie wymogi bezpieczeństwa. „Nasze służby techniczne na bieżąco monitorują tę sprawność. Jesteśmy w stałym kontakcie z agencjami lotniczymi odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo. Żadna z nich nie wydała zaleceń ani decyzji ws. tych samolotów. Pozostajemy też w stałym kontakcie z producentem i z innymi liniami użytkownikami tych samolotów. Na tej podstawie LOT kontynuuje rejsy B737 MAX 8, podobnie jak wszyscy inni przewoźnicy w Europie i Ameryce Płn. Nasz monitoring ma charakter stały i bieżący. Zbieramy informacje z każdego źródła i analizujemy je pod kątem zapewnienia najwyższych norm bezpieczeństwa” - napisał LOT w komunikacie.
Boeing poinformował, że śledztwo w sprawie katastrofy w Etiopii jest na wstępnym etapie i nie ma konieczności wydawania nowej instrukcji dla operatorów B737 MAX 8. - Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem nr 1, podejmujemy wszelkie działania, aby w pełni zrozumieć wszystkie aspekty tego wypadku, współpracujemy z ekipą śledczą i z odpowiednimi urzędami - oświadczył rzecznik producenta.
Polska potrzebuje Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jesienią 2032 roku na CPK wyląduje pierwszy samolot – powiedział w w Radiu Zet Maciej Lasek, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK.
Największe ugrupowanie Parlamentu Europejskiego naciska władze UE na poluzowanie planowanego na 2035 r. zakazu sprzedaży aut spalinowych oraz planowanych limitów emisji spalin.
Hucznie ogłoszony program Kremla zastąpienia zagranicznych samolotów pasażerskich własną produkcją okazał się wydmuszką. Od początku agresji Putina na Ukrainę rosyjski przemysł lotniczy był w stanie wyprodukować 7 samolotów ze 108, które obiecał narodowi Putin.
Strajkują robotnicy jednej z największych państwowych placów budowy w Rosji – autostrady z Moskwy do Jekaterinburga na Uralu. Od kilku miesięcy nie dostają pensji, bo nie płaci im rosyjski odpowiednik GDDKiA. Budowa nowej autostrady jest osobiście nadzorowana przez Putina.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W nowym rozkładzie jazdy 2024/2025 wchodzącym w życie w sobotę 15 grudnia kolej zapowiada rekordowe czasy przejazdów, więcej połączeń, wygodniejsze pociągi. Kilka miast straci jednak dostęp do pendolino.
Polska potrzebuje Centralnego Portu Komunikacyjnego. Jesienią 2032 roku na CPK wyląduje pierwszy samolot – powiedział w w Radiu Zet Maciej Lasek, wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK.
Dopiero po publikacji w „Rzeczpospolitej” Ministerstwo Obrony Narodowej obiecuje, że ruszą wypłaty dla właścicieli budynków, które zostały uszkodzone w czasie niskiego przelotu samolotu bojowego MiG-29 w pobliżu Malborka.
Rada Unii Europejskiej przyjęła stanowiska negocjacyjne w sprawie dwóch propozycji Komisji Europejskiej, wzmocnienia praw pasażerów korzystających w jednej podróży z różnych środków transportu. To część pakietu legislacyjnego dotyczącego mobilności.
Głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu ma szansę być gotowy na przełomie 2028 i 2029 roku.
Zniesienie kontroli na bułgarskich i rumuńskich granicach będzie dopalaczem dla handlu. Polskie firmy też mają apetyt na zwiększenie obrotów.
Chińscy dostawcy informują, że lada dzień Rosja poluzuje ograniczenia w kolejowym tranzycie z Chin do Europy.
Kolej niemiecka, Deutsche Bahn, uruchomiła pakiety turystyczne, które łączą przejazd koleją z noclegami w hotelu. W ofercie znalazły się wypady do dużych miast, a pierwszymi partnerami przedsięwzięcia zostali niemieccy touroperatorzy.
W nowym rozkładzie jazdy 2024/2025 wchodzącym w życie w sobotę 15 grudnia kolej zapowiada rekordowe czasy przejazdów, więcej połączeń, wygodniejsze pociągi. Kilka miast straci jednak dostęp do pendolino.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas