Chodzi o szczegółowe informacje dotyczące m.in. liczby i lokalizacji budynków, ich powierzchni i kubatury, a także zakładanej w 2027 r. liczby pracowników. Te wszystkie dane są niezbędne przy przygotowywanym planie generalnym dla Portu Lotniczego Solidarność.
Wśród firm zaproszonych do konsultacji znalazły się m.in. LOT, spółki handlingowe LS Airport Services i Welcome Airport Services, firmy obsługi technicznej LOT AMS i LS Technics, spółki spedycyjno-logistyczne Poczta Polska, DHL, FedEx, UPS i TNT, dostawcy paliw Orlen i Lotos, a także m.in. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Policja, Straż Graniczna, Główny Inspektorat Sanitarny oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Czytaj także: Marcin Horała: CPK to nasz lek na recesję
Spółka CPK zapytała dostawców usług lotniczych i instytucje państwowe zarówno o inwentaryzację ich infrastruktury obecnie na Lotnisku Chopina, jak też o prognozy i oczekiwania na koniec 2027 r., kiedy planowane jest oddanie do użytkowania pierwszego etapu Portu Lotniczego Solidarność.
Pytania dotyczą m.in.: typu budynków, minimalnej potrzebnej powierzchni terenu, liczby i lokalizacji obiektów, powierzchni i kubatury budynków, wymaganego sąsiedztwa innych elementów infrastruktury, zasilania w media, zapotrzebowania na parkingi oraz liczby pracowników w obiektach.