Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 22.04.2021 13:26 Publikacja: 22.04.2021 13:26
Foto: Bloomberg
Montowanie konstrukcji nośnych we Francji zostanie zgrupowane w jednym podmiocie obejmującym fabryki elementów kadłuba w Saint-Nazaire i Nantes ze światową filią Stelia Aeropace. W Niemczech nowy podmiot obejmie część dużego zakładu w Hamburgu i Augsburgu, zakłady spółki Premium Aerotec w Nordenham, Bremie i Stade, a reszta znajdzie się w nowym podmiocie wyspecjalizowanym w masowym produkowaniu małych elementów.
- Jesteśmy w trakcie dokonywaniu przeglądu różnych struktur własności, aby ustalić możliwie najlepsze rozwiązanie — wyjaśnił Reuterowi jeden z rzeczników nawiązując do wyodrębnienia w Niemczech nowego producenta małych podzespołów. Jest ich cała gama, od metalowych wsporników za kilka euro po skomplikowane maszyny w cenie kilkudziesięciu tysięcy, np. produkowanych w mocno zautomatyzowanym zakładzie Varel w Niemczech. W wydzielonym podmiocie znajdzie się też część fabryki w Augsburgu i zakład w Braszow (Rumunia).
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Linia lotnicza United Airlines poinformowała we wtorek, że 21 lipca wznowi obsługę połączeń do Tel Awiwu w Izrae...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Komisja Europejska przyznała Ukrainie 76 mln euro dotacji na realizację pierwszego etapu budowy kolei Euro. Od g...
W poniedziałek stanowisko stracił minister transportu Rosji, a chwilę potem znaleziono go martwego. Przez weeken...
Prawie 645 mln złotych zysku netto wypracowały Polskie Porty Lotnicze w 2024 roku. Taki wynik oznacza, że PPL ni...
Scandinavian Airlines (SAS) zamówiły u Brazylijczyków 55 samolotów E-195 E2. To maszyny, jakie ewentualnie miał...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas