Aktualizacja: 23.03.2025 04:28 Publikacja: 18.11.2022 18:14
Występ Kajry i Sławomira podczas ostatniego organizowanego przez Telewizję Polską „Sylwestra Marzeń z Dwójką".
Foto: PAP/Łukasz Gągulski
„Miasto Zakopane jest zadowolone z rozmów z Telewizją Polską dotyczących organizacji zbliżającej się wspaniałej imprezy, jaką jest Sylwester Marzeń z Dwójką, a także szerszej współpracy, w ramach której przez cały rok Zakopane gości w wielu programach przekazujących informacje o naszych największych wydarzeniach. Jest to dla nas bardzo cenny walor informacyjny i promocyjny. Ze strony Miasta wkładem w organizację Sylwestra Marzeń z Dwójką jest udostępnienie majątku i terenów gminnych, m.in. Równi Krupowej” - tak brzmi puenta komunikatu jaki w piątek po południu zamieściła gmina Zakopane. W zawoalowany sposób władze Zakopanego odpowiedziało na pytania o to czy dofinansuje kosztowną dla TVP imprezę - Sylwestra Marzeń z Dwójką, które od 2016 r. była flagową ofertą Jacka Kurskiego, prezesa TVP. Jak pisały media, nowy prezes Telewizji Polskiej S.A. chciał wynegocjować z Zakopanem większy finansowy udział miasta.
Do reżyserii Teatru TV wraca Wojciech Smarzowski i Krzysztof Zanussi, pierwszy spektakl wystawi Jan Holoubek i zadebiutuje w tej roli Paweł Demirski. Ogłoszono konkurs dramaturgiczny. Grać będą m.in. Kożuchowska, Komorowska, Seweryn, Grabowscy.
Od czasu premier nowej dyrekcji Teatru TV (maj 2024) jego widownia wzrosła w minionym roku o 2,5 mln widzów (wobec analogicznego okresu w 2023 r.), a użytkownicy i odtworzenia VOD o ponad 60 proc.
W mijającym roku zmieniło się kierownictwo Teatru TV (Michał Kotański i Wojciech Majcherek), a widzowie uznali, że najbardziej lubią oglądać spektakle, które już znają.
Po odwołaniu „Sylwestra Marzeń” sensacją są medialne sympatie gwiazd. Kombi Łosowskiego zagra w Chełmie na Sylwestrze TV Republika, zaś Kombii ze Skawińskim w Toruniu (Polsat). Lombard Stróżniaka w Chełmie, a Ostrowska w Chorzowie (Dwójka).
Przesłanki i czynniki efektywnego wdrażania projektów OZE przez JST uwzględniające kwestie ekonomiczne, środowiskowe i społeczne.
Łukasz Filipowicz już w czasie kampanii wyborczej deklarował, że jeśli wygra wybory samorządowe, nie zorganizuje „Sylwestra marzeń”. Słowa dotrzymał. Będzie „Sylwester w Zakopanem”, nawiązujący do góralskiej muzyki z hitami Skaldów i Brathanków.
Jazda na motocyklu to z całą pewnością wielka przyjemność, o czym zaświadczy każdy, kto chociaż raz miał okazję – legalnie, podkreślmy – poprowadzić maszynę na dwóch kołach.
Polska nie ma audycji Radia Wolna Europa już od ponad 30 lat i mam nadzieję, że mam czytelników dostatecznie młodych, którzy nie rozumieją, czym ono było dla kilku pokoleń. To było To. Bez niego bylibyśmy dużo bardziej zagubieni, bezbronni, zsowietyzowani.
W czwartek siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyło się rozdanie nagród, „Byków i Niedźwiedzi” oraz „Złotych Portfeli” przyznawanych przez Gazetę Giełdy i Inwestorów „Parkiet”. Emocji nie brakowało, a gala cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
Redakcja „Parkietu”, najstarszego dziennika finansowego, przyznaje „Byki i Niedźwiedzie” elicie rynku kapitałowego. Już od ponad trzech dekad wskazujemy liderów godnych naśladowania.
Netflix proponuje nam serial „Dojrzewanie”, który przekonuje, że nastolatek zamknięty w swoim pokoju nigdy nie jest bezpieczny. Nawet w kochającej rodzinie.
Radosław Sikorski skomentował decyzję Donalda Trumpa słowami, że Wolnej Europy słuchał w dzieciństwie, dzięki czemu został antykomunistą. Nie podzielił się jednak swymi doświadczeniami w zakresie likwidacji samodzielności nadającej w języku białoruskim telewizji Biełsat.
Michael Abramowitz, dyrektor rozgłośni „Głos Ameryki” - VOA, poinformował w mediach społecznościowych, że został odsunięty od pracy wraz z „praktycznie całym personelem” liczącym 1300 osób. To efekt podpisania przez Donalda Trumpa rozporządzenia o cięciu finansowania dla macierzystej agencji VOA - Agencji ds. Mediów Globalnych USA (USAGM).
Aż 15503 skarg wpłynęło na audycje Telewizji Republika i wPolsce24 - większość to jednak petycje z generatora. Skargi dotyczą także reportażu TVP o ojcu Tadeuszu Rydzyku oraz wywiadu Krzysztofa Stanowskiego z Januszem Walusiem.
Wszystko, co przedsiębiorcy powinni wiedzieć o przetargach, znajdą w serii specjalistycznych dodatków, które wyda „Rzeczpospolita”. Tak wyczerpującego kompendium wiedzy na ten temat nie było dotąd na rynku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas