Andrzej Strzelecki był aktorem, satyrykiem, reżyserem teatralnym, wykładowcą i rektorem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Był także autorem scenariuszy sztuk i musicali.

W 1974 r. ukończył Wydział Aktorski warszawskiej PWST, a w 1978 r. - Wydział Reżyserski. W 2004 r. zdobył tytuł profesora sztuk teatralnych.

W latach 1974–1981 związany był z Teatrem Rozmaitości w Warszawie. Współtworzył kabaret "Kur". Był aktorem Teatru Rampa, w którym przez 10 lat (1987- 1997) pełnił funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego.

Znany z ról filmowych: "Przepraszam, czy tu biją?", "W pustyni i w puszczy", "Rozmowy nocą", "1920 Bitwa Warszawska", "Pół wieku poezji później" oraz serialowych: "Klan", "Kuchnia polska", "Przeprowadzki", "Barwy szczęścia", "Na dobre i na złe". Grał w kilkunastu spektaklach Teatru Telewizji. Prowadził kilkadziesiąt autorskich programów telewizyjnych w TVP.

Był też graczem w golfa i wielokrotnie członkiem zarządu Polskiego Związku Golfa.

W czerwcu 2020 r. rodzina Andrzeja Strzeleckiego poinformowała, że aktor ma nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. W zbiórkę pieniędzy na leczenie włączyły się gwiazdy i studenci Strzeleckiego z Akademii Teatralnej.