W spektaklu Tarab muzyka i taniec łączą się ze sobą, tworząc hipnotyczny język ruchowy wyrażający pragnienie nieskończoności i wywołujący chęć włączenia się w to ekstatyczne przeżycie. Grupa dziesięciu tancerzy porusza się w stworzonym przez duet Cie 7273 stylu FUITTFUITT – pełnym wirtuozerii, ornamentalnym tańcu polegającym na nieprzerwanie rozwijającym się i nigdy niepowtarzającym się ruchu, któremu hipnotyczny rytm nadaje muzyka z akcentami arabskoandaluzyjskimi.
„Tarab" jest kluczowym pojęciem kultury arabskiej. Odnosi się do emocji powstałej w wyniku połączenia poezji, muzyki i duchowości. Tarab można porównać do groove w przypadku muzyki funk, do swingu w przypadku jazzu, do duende, jeżeli chodzi o flamenco – mówią twórcy spektaklu.
Zamierzeniem twórców było wywołanie w widzach pragnienia ciągłości tego ruchu i przywołanie emocji od najbardziej skrytych do tych najgwałtowniejszych.
Choreograficznym punktem wyjścia była analiza łagodnych linii i połączeń arabskie kaligrafii w konfrontacji z tradycją zachodniego tańca. W efekcie Tarab upodabnia się do hipnotycznego fresku, gdzie mnogość ruchów daje początek ekstazie i wolności.
Cie 7273 to szwajcarsko-francuski duet tańca współczesnego (Laurence Yadi i Nicolas Cantillon), który istniej od ponad 10 lat. Ich spektakle, począwszy od solo po spektakle z udziałem dwudziestu tancerzy, powstawały we współpracy artystycznej, między innymi z Ballet du Grand Théâtre z Genewy czy Swatch art collection. Zespół