Opowieść o zmęczonym życiem taksówkarzu i jego dziwacznych pasażerach od sześciu lat cieszy się popularnością, niezależnie od miejsca, w którym jest grana. Pojawiała się już na Pradze, Mokotowie i w centrum. Zajechała nawet na Białoruś, gdzie aktorzy grali bez dekoracji, bo celnicy zatrzymali je na granicy. Od tego sezonu „Taksówka" znalazła na dłużej miejsce postoju przy Reja 9, gdzie Studio Teatralne Koło razem z dyrektor Joanną Nawrocką odświeża repertuar Teatru Ochoty.
Dotychczasowymi akcjami, m.in. lutową „Ochotą na zimę", rozgrywaną w sześciu ochockich kawiarniach, udowodnili, że mają niekonwencjonalne podejście do budowania społeczności widzów wokół teatru. Jubileusz „Taksówki" również ma oryginalny charakter – angażuje artystów z różnych dziedzin sztuki.
Swoją wersję spektaklu pokazał już Teatr Improwizowany Klancyk. Artystki z kolektywu Zwykłe Życie publikują na stronie: zwyklezycie.blogspot.com serię wywiadów z prawdziwymi taksówkarzami, którzy zdradzają tajemnice swojego zawodu.
19 i 20 marca w Ochocie obejrzymy wersję reżyserską przedstawienia ze scenami, które nie znalazły się w oficjalnym scenariuszu. A w trakcie setnego przedstawienia, 21 marca, na scenie pojawią się wszyscy aktorzy związani z Kołem, m.in. Agata Buzek i Przemysław Stippa.