W ciągu trzech dni trwania imprezy o nagrody walczyć będzie 15 spektakli i 17 słuchowisk. Szczególną atrakcją dla widzów będzie możliwość obejrzenia przedpremierowych spektakli (autorski „Bezdech" Andrzeja Barta i „Saksofon" na podstawie prozy Wiesława Myśliwskiego w reżyserii Izabelli Cywińskiej).
Ciekawie zapowiadają się pozakonkursowe prezentacje rosyjskiej radiofonii i telewizji publicznej, czyli tegorocznych gości festiwalu. Pokażą widzom trzy spektakle i odtworzą trzy słuchowiska.
W szczególny sposób uczczona zostanie 220. rocznica urodzin Aleksandra Fredry. Teatr Polskiego Radia zaprosi w sobotę na jego słuchowiska do Dworku Sierakowskich. Zaprezentowany zostanie m.in. „Pan Jowialski" w reżyserii Aleksandra Zelwerowicza – ponaddwugodzinne słuchowisko z 1949 roku, które jest najstarszym zachowanym polskim nagraniem całości utworu.
Z kolei w Teatrze na Plaży zaprezentowane zostaną cztery spektakle fredrowskie Teatru TV wybrane spośród kilkudziesięciu zrealizowanych w czasie 60-letniej historii telewizyjnej sceny. Spektakle zostały wybrane tak, by nie tylko przypomnieć najlepsze z nich, ale także pokazać kunszt kolejnych aktorskich pokoleń. Wśród nich: „Mąż i żona" (1973) w reż. Bohdana Korzeniewskiego, m.in. z udziałem Marty Lipińskiej i Zbigniewa Zapasiewicza. Pokazana zostanie jednoaktówka „Pierwsza lepsza" (1980) w reżyserii Andrzeja Łapickiego, a także „Zemsta" (1980) wyreżyserowana przez Olgę Lipińską oraz „Dożywocie" (2001) zrealizowane przez Wojciecha Pszoniaka – to także jego popis aktorski w roli Łatki.
Zgodnie z tradycją lat ubiegłych odbywać się będą spotkania z gwiazdami festiwalu, m.in.: Ignacym Gogolewskim, Kingą Preis, Magdaleną Zawadzką, Martą Lipińską, Adamem Woronowiczem i Piotrem Adamczykiem.