W ramach śledztwa chińskie władze zamroziły majątek szacowany na 90 mld juanów (14,5 mld dolarów). Ponad połowa tej sumy to pieniądze zdeponowane na zagranicznych kontach, papiery wartościowe i akcje - warte 51 mld juanów. Reszta to nieruchomości w Pekinie, Szanghaju i pięciu innych prowincjach.
Śledczy skonfiskowali także ok. 300 apartamentów i willi wartych 1,7 mld juanów oraz antyki i obrazy o wartości 1 mld juanów, a także ponad 60 samochodów, złoto, srebro i cenną biżuterię.
Większość środków nie była zarejestrowana na Zhou Yongkanga.
Ponad 300 krewnych, politycznych zwolenników, protegowanych oraz członków personelu Zhou Yongkanga, znajdujących się w kręgach podejrzeń, zostało objętych nadzorem oraz przesłuchanych podczas ostatnich czterech miesięcy - informuje Reuters.
71-letni Yongkang przebywa w tzw. wirtualnym domowym areszcie, odkąd w zeszłym roku rozpoczęto oficjalne śledztwo przeciw niemu. Zhou jest najbardziej uprzywilejowanym politykiem, wobec którego istnieją korupcyjne podejrzenia, od czasów dojścia do władzy Partii Komunistycznej w Chinach w 1949 roku.