Przyszły prokurator specjalnego sądu ds. zbrodni wojennych popełnionych przez Armię Wyzwolenia Kosowa (UCK), David Schwendiman powiedział, że wybór Hashima Thaciego na prezydenta Republiki Kosowa nie daje mu immunitetu.
Aktualizacja: 05.03.2016 09:00 Publikacja: 05.03.2016 08:56
Hashim Thaci
Foto: AFP
Ukrainie zostało kilka tygodni na odbicie straconych ziem, zanim Rosja będzie gotowa do kontrofensywy. Odmowa kanclerza Olafa Scholza przekazania leopardów tę szansę zaprzepaszcza.
Wnętrze także potrafi zaskoczyć. Wszystko, by łatwiej dopasować nasz indywidualny styl i charakter wnętrza.
Fala zwolnień w firmach technologicznych nabiera tempa. Do takich firm jak Amazon, Microsoft, Meta, czy Twitter teraz dołącza Google. Internetowy gigant ogłosił właśnie, że zredukuje zatrudnienie o 6 proc.
Od ponad tygodnia trwa publiczna awantura o to, czy żołnierze w okopach powinni się golić czy nie.
W odwecie za plany umieszczenia na liście sankcyjnej UE irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, Teheran zamierza uznać armie państw zjednoczonych w UE za organizacje terrorystyczne.
Dobry laptop do home office powinien być lekki, niezawodny i wydajny, musi też zapewnić sprawną komunikację i bezpieczeństwo danych. W tej roli doskonale sprawdzą się urządzenia z linii HP Elite.
24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski mówi o konieczności sformowania "pancernej pięści wolności".
Faworyt w wyborach prezydenckich w Czechach, emerytowany generał Petr Pavel, oświadczył, że żyje i zaprotestował przeciwko rozpowszechnianiu fałszywych informacji dotyczących jego rzekomej śmierci. Poinformował, że sprawą zajęła się policja.
Jeśli napięcie między władzami Kosowa a serbską mniejszością znów się zwiększy, wówczas NATO jest gotowe na zwiększenie swojej obecności wojskowej w Kosowie - zapowiedział pierwszy zastępca dowódcy misji pokojowej NATO (KFOR) w Kosowie, gen. Luca Piperni.
Serbski prezydent wezwał do rozmów z Prisztiną. W odpowiedzi kosowska policja najechała serbskie miejscowości w republice.
Parlament Kosowa zdecydowaną większością głosów głosów zdecydował o stworzeniu armii, wywołując niezadowolenie Serbii. Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg ocenił, że Kosowo podjęło taką decyzję w "niewłaściwym czasie" i wezwał do dialogu, który ma pomóc w utrzymaniu pokoju w regionie.
Papież Franciszek podniósł do rangi diecezji administrację apostolską Prizren w Kosowie. Biura Prasowe Watykanu podkreśliło w komunikacie, że jest to odtworzenie diecezji, która istniała już historycznie.
Sąd apelacyjny w Prisztinie podtrzymał wyrok skazujący dla dziesięciu byłych członków Armii Wyzwolenia Kosowa (UCK).
Oczekuje się, że specjalny sądu ds. osądzenia zbrodni wojennych, popełnionych przez bojowników Armii Wyzwolenia Kosowa (UCK), rozpocznie pracę z początkiem nowego roku. Będzie to już czwarta próba rozliczenia zbrodni wojennych kosowskich bojowników.
Serbska prokuratura zwróciła się z prośbą do władz Nigerii o umożliwienie przesłuchania lekarza Philipa Njemanze.
Według raportu "Big Deal: Split Asunder", tylko 4 z 17 punktów porozumienia zmierzającego do normalizacji stosunków między Prisztiną a Belgradem, wynegocjonowanego przy udziale UE, zostało zrealizowane.
24 lutego 2022 r. Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Wołodymyr Zełenski mówi o konieczności sformowania "pancernej pięści wolności".
Francja może zgodzić się na prośbę Wołodymyra Zełenskiego dotyczącą myśliwców do obrony nieba nad Ukrainą - powiedział w czwartek przewodniczący francuskiej komisji obrony.
Państwa UE zgadzają się, by w obliczu zmasowanych subsydiów chińskich i amerykańskich dokonać zmian w polityce wspólnego rynku. Jak to zrobić i za jakie pieniądze – to budzi kontrowersje.
Stany Zjednoczone wyślą na Ukrainę czołg M1A2 Abrams, który ma znacznie zmodernizowane możliwości w porównaniu z wcześniejszym modelem M1A1.
Wartość zakupów Polaków rośnie tylko dzięki cenom, znacznie wyższym niż w 2021 roku. Zyskują na tym wyłącznie dyskonty, najlepiej radzące sobie w realiach drożejących produktów spożywczych.
Rosyjska armia kontynuuje terrorystyczne ataki na infrastrukturę cywilną, jednocześnie atakując w kilku miejscach frontu w poszukiwaniu słabych miejsc obrony.
- Nie do końca byłam zdziwiona tym, co Radosław Sikorski w tej chwili wygaduje. Nie jest to jego pierwsza taka wypowiedź - skomentowała europosłanka PiS Beata Szydło.
Organizacje pozarządowe dysponują kwotą 35 mld zł rocznie. Nie oznacza to jednak, że są bogate. Łatwiej nam się zmobilizować, by działać filantropijnie przez dzień, niż systematycznie wspierać NGO.
W czwartek wieczorem Sejm przegłosował projekt zmian w Kodeksie wyborczym. Nowelizacja, która m.in. wprowadza Centralny Rejestr Wyborców, trafi teraz do Senatu.
Przybywa w Polsce miast planujących utworzenie stref czystego transportu. Właściciele najstarszych samochodów będą musieli wymienić je na młodsze lub przesiąść się do komunikacji publicznej.
Walka ze smogiem, bo o to przede wszystkim chodzi ze strefami czystego transportu w polskich miastach, nie jest jakąś fanaberią. Doskonale wie o tym Europa, na kontynencie działa już ponad 320 takich stref.
W edycji na 2023 r. – kolejny rok realizacji programu – NFOŚiGW zmodyfikował jego zasady, dostosowując m.in. warunki finansowe do zmian na rynku, które nastąpiły w 2022 r., oraz wprowadzając nowe zachęty dla beneficjentów.
Na czym polega prefinansowanie w najnowszej edycji programu „Czyste powietrze”?
Po zmianach liczymy na wzrost liczby wniosków – mówi Paweł Mirowski, zastępca prezesa NFOŚiGW, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. programu „Czyste Powietrze” i efektywności energetycznej budynków.
Po okresie chaosu i załamania firmy organizujące imprezy gotowe są do odbicia w 2023 r. – To tworzy przestrzeń dla inwestorów zainteresowanych branżą MICE – podkreśla Artur Schutter, prezes Artkombinatu, Scena Monopolis.
Zmiany w programie „Czyste Powietrze” oferują realną szansę na znaczne przyspieszenie podniesienia efektywności energetycznej budynków jednorodzinnych w Polsce.
Najlepszy efekt uzyskamy, jeśli przeprowadzimy termomodernizację w sposób kompleksowy. Bardzo istotna dla końcowego wyniku realizowanej inwestycji jest kolejność wykonywanych prac, a także ich zakres.
Najważniejsze jest dla nas, byśmy mieli odpowiednich ludzi na odpowiednich stanowiskach i w odpowiednim czasie – mówi Magdalena Kłosińska, dyrektor działu People & Culture w JTI Polska, firmie będącej częścią Japan Tobacco International.
Od stycznia ruszyła na nowo bankowa oferta kredytowa w programie „Czyste powietrze”.
Na radykalną poprawę parametrów starego, nieefektywnego energetycznie domu – co przyniesie znaczne obniżenie kosztów ogrzewania – można pozyskać atrakcyjne dofinansowanie.
Przedsiębiorca, który w ubiegłym roku nie korzystał z małego ZUS plus, a chciałby w tym roku do niego przystąpić, na zgłoszenie do ulgi ma czas tylko do końca stycznia 2023 r.
Jednym z warunków koniecznych dla sukcesu programu „Czyste Powietrze”, zarówno jeśli chodzi o wymianę przestarzałych źródeł ogrzewania, jak i o termomodernizację budynków, jest współpraca z gminami.
Sejm uchwalił w czwartek nowelizację ustawy wprowadzającą mechanizm ograniczenia wzrostu cen dla odbiorców ciepła do 40 proc. Koszt ustawy jednak wzrośnie o 4,5 mld zł.
Podczas prac nad poprawkami do projektu liberalizacji ustawy odległościowej, posłowie Prawa i Sprawiedliwości, Marek Suski oraz Jan Warzecha, złożyli poprawkę, aby zmienić minimalną odległość dla farm wiatrowych od najbliższych zabudowań mieszkalnych z 500 m do 700 m. Branża podkreśla, że przełoży się to na powstanie ledwie 30 proc. mocy w wietrze z planowanych. Branża planowała w ciągu 2-3 lat 5 GW. Powstanie ledwie 1,5 GW.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas