Aktualizacja: 05.06.2016 22:18 Publikacja: 05.06.2016 21:39
Foto: AFP
"Le Point" powołuje się na dane francuskiego Dyrektoriatu Generalnego ds. Bezpieczeństwa Wewnętrznego - francuskiej agencji wywiadu. Ta miała przeanalizować informacje na temat 3500 osób zatrudnionych przy zapewnieniu bezpieczeństwa w czasie rozpoczynającego się za kilka dni Euro 2016.
Kontrola wykazała, że 82 spośród zatrudnionych znajduje się na liście zawierającej nazwiska osób podejrzanych o przynależność do grup terrorystycznych, bądź obserwowanych ze względu na ich dotychczasowe zachowanie i prezentowanie ekstremistycznych poglądów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 5 na 6 grudnia rosyjskie drony atakowały Kijów, w mieście aktywna była obrona przeciwlotnicza.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski i amerykański prezydent-elekt Donald Trump mogą spotkać się w Paryżu podczas ceremonii otwarcia katedry Notre Dame - podaje francuska agencja AFP.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W życie wszedł właśnie układ o partnerstwie strategicznym Rosji i Korei Północnej.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Tucker Carlson przyjechał do Moskwy i przeprowadził wywiad z Siergiejem Ławrowem.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Piloci Bundeswehry wykonywali lot patrolowy nad Morzem Bałtyckim, gdy w ich stronę wystrzelono racę z pokładu rosyjskiego statku.
W raporcie „Orlen dla miast” koncern zastanawia się, jak budować współpracę między samorządem, biznesem i nauką na rzecz szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju – mówi Stanisław Barański, dyrektor Biura Zrównoważonego Rozwoju i Transformacji Energetycznej Orlen.
Izrael twierdzi, że zawieszenie broni z Hezbollahem zostało naruszone. Na libańskim pograniczu Izrael ostrzelał trzy wioski, dwie osoby zostały ranne. Izraelska armia stwierdziła, że na terenie, z którego miał się wycofać Hezbollah, zaczęły pojawiać się "podejrzane osoby".
O godzinie 3 czasu polskiego 27 listopada w życie weszło zawieszenie broni między Izraelem a Hezbollahem. Wcześniej prezydent USA Joe Biden poinformował, że obie strony zaakceptowały warunki porozumienia wynegocjowanego przez USA i Francję.
Zawarcie rozejmu pomiędzy Hezbollahem a Izraelem oraz rządem libańskim wydaje się być przesądzone, ale w sprawie Gazy nie widać w tym kierunku żadnego postępu.
Po tym jak Międzynarodowy Trybunał Karny wydał nakaz aresztowania premiera Izraela Beniamina Netanjahu i byłego ministra obrony Izraela, Jo'awa Galanta, głos w tej sprawie zabrał najwyższy przywódca duchowy Iranu, Ali Chamenei.
Hezbollah dokonał w niedzielę zmasowanego ataku rakietowego na Izrael. Izraelska armia podaje, że w pobliżu Tel Awiwu rakiety zniszczyły budynki mieszkalne.
Funkcjonariusze FBI zatrzymali mężczyznę z Florydy i postawili mu zarzut zamiaru przeprowadzenia zamachu bombowego przed gmachem giełdy papierów wartościowych w Nowym Jorku. Agenci zeznali, że podejrzany mówił, iż czuje się „jak bin Laden”.
Postępy w negocjacjach na temat zawieszenia broni w Libanie nie oznaczają końca działań wojennych w regionie.
Izrael zbombardował dzielnicę Ras al-Nabaa w centrum Bejrutu. Przed atakiem na profilu rzecznika izraelskiej armii w serwisie X nie pojawił się komunikat z nakazem ewakuacji dla mieszkańców tej gęsto zaludnionej dzielnicy - informuje Reuters.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas